Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسئله سازی اخیر آمریکا در مورد تحریم های ایران گفت: سنگ اندازی های جدید آمریکا علیه ایران قطعاً بدون هزینه نخواهد بود .

علی لاریجانی ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان گیلان با محوریت شهیدان انصاری و نورانی اظهار داشت: شهید انصاری در وصیت خود می گوید "هر وقت خبر شهادت من را شنیدید مطمئن باشید به دو جای بدنم شلیک شده یکی قلبم برای خدا و مغزم برای خدا".

رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام داشت: شهید انصاری در راه انقلاب جان خود را از دست داد و اگر انسان قلبش برای مردم و ذهنش برای خدا باشد کارها به خوبی پیش می رود.

وی با بیان اینکه استان گیلان از چند نعمت برخوردار است اضافه کرد: آیت الله قربانی استوانه فکری برای گیلان است و نمایندگان خوب و استانداری دارد که آرامش و امنیت در گیلان ایجاد کرده و همچنین نیروی انسانی خوب و امکانات برجسته ای دارد.

لاریجانی آینده استان گیلان را مثبت ارزیابی کرد و ابراز داشت: شاید بعضی از نقص ها وجود داشته باشد ولی نگاه من به آینده مثبت است و اقدامات مؤثر در استان گیلان ادامه دار است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سال ها تروریسم در منطقه پشتیبانی شد تأکید کرد: هدف از پشتیبانی تروریسم ضربه زدن به ایران و لنگ کردن ایران بود و این پشتیبانی از تروریسم مربوط به دو سال اخیر نیست و مربوط به چند دهه است.

وی با اشاره به مسئله سازی اخیر آمریکا در مورد تحریم های ایران گفت: شاید تصور این باشد که سنگ اندازی های جدید برای ما ایجاد کنند ولی همه اینها راه حل دارد و این طور نیست برای ما هزینه ایجاد کنند و خودشان بی هزینه بمانند.

لاریجانی ظرفیت های ایران در حوزه های مختلف را مثبت و آینده کشور را امیدوار کننده عنوان کرد و بیان داشت: اگر از منابع به طور بهینه استفاده کنیم و در مواجهه با مخاطرات عاقلانه عمل کنیم مسیر آینده کشور روشن است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز اینکه "ضعف هایی در مسائل درونی کشور داریم" خاطرنشان کرد: ایران ظرفیت بالایی در عرصه های مختلف دارد و ظرفیت ایران برای اسلام پذیری زیاد است.

لاریجانی به ظرفیت استان گیلان در پتروشیمی اشاره کرد و یادآور شد: باید بخش خصوصی در این زمینه پای کار بیاید و ما در مجلس می توانیم از کمک صندوق توسعه در این زمینه استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه ایران باید سرمایه گذاری نفت در دریای خزر را شروع کند اظهار داشت: دلیلی ندارد دیگران در دریای خزر در حوزه نفت سرمایه گذاری کنند و ایران شروع نکند و همچنین الحاق فرودگاه گیلان به منطقه آزاد انزلی کار خوبی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی راجع به معضل پسماند گیلان خاطرنشان کرد: نباید منتظر بمانیم مسئله پسماند ملی شود و باید این موضوع در سطح استان حل شود و می توان از پسماند برق و کود تولید کرد.

لاریجانی با اظهار اینکه "اقتصاد کشاورزی ما دچار عیب است" عنوان داشت: باید اقتصاد کشاورزی را مطلوب کنیم و میزان ارزش افزوده منطقی شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان