Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان گفت: جرایم سایبری در حوزه شبکه های اجتماعی خارجی در کشور افزایش یافته است.

محسن جعفری عصر امروز در دوره ارتقای سواد فضای مجازی ایثارگران و رزمندگان استان های جنوبی کشور در اردوگاه شهید مطهری اظهار داشت: معضلات فرهنگی و آسیب های اجتماعی فضای مجازی باید برای اقشار مختلف جامعه تبیین شود.

وی با اشاره به ترویج ازدواج سفید برای ضربه زدن به بنیان خانواده در فضای مجازی، افزود: نداشتن سواد فضای مجازی و استفاده از شبکه اینترنت سبب گمراهی فرد و یا گروهی در جوامع مختلف به ویژه جوامع اسلامی است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان اعلام داشت: بازی های اینترنتی در فضای مجازی نیز یکی دیگر از ابزارهای دشمن در جنگ نرم علیه باورها و ارزش های اسلامی است که شاهد تعدد آن در اینترنت هستیم.

جعفری با اشاره به ترویج ابتذال در موسیقی در فضای مجازی،تصریح کرد: مهدهای کودک مورد آماج حمله دشمن در جنگ نرم است چراکه کودکان هر چه می آموزند را پذیرفته و در ذهن جاودانه می کنند.

وی تغییر نگرش شبکه های ماهواره ای به تولید فیلم ها و برنامه های سرگرمی هدفمند برای ترویج دوستی و راحتی و ارتباطات نامشروع، ترویج ازدواج سفید، زندگی مجردی، استفاده از حیوانات به جای فرزندآوری در خانواده، طلاق عاطفی، همجنس بازی را از برنامه های مهم نظام استکبار خواند و گفت: باید قشر جوان نسبت به دسیسه ها و اهداف شبکه های ماهواره ای و مجازی آگاه سازی شوند.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان تاکید کرد: اسلام هراسی و دوری از مسجد و معنویات از اهداف مهم و راهبردی دشمن در جنگ نرم و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی است.

جعفری با اشاره به درآمدهای فراوان شبکه های اجتماعی افزود: شبکه اجتماعی تلگرام 33 مورد دسترسی به گوشی های تلفن های همراه اندروید از جمله تصاویر، عکس ها و صوت ها را پس از نصب برعهده می گیرد.

وی با بیان اینکه حدود 80 درصد کاربران تلگرام ایرانی هستند، خاطرنشان کرد: مهندسی اجتماعی از طریق شبکه های اجتماعی یکی از ابزارهای جاسوسی دشمن در جنگ نرم است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با اشاره به افزایش جرایم سایبری در حوزه شبکه های اجتماعی خارجی، تصریح کرد: شبکه های اجتماعی ایرانی محیطی امن برای فعالیت کاربران شبکه های اجتماعی است.

جعفری با بیان اینکه تشخیص در فضای مجازی بسیار سخت است اظهار داشت: باید حق و ناحق در فضای مجازی از هم تشخیص داده شود چرا که دشمن در حوزه اعتقادی مبارزه را با ابزار فضای مجازی آغاز و تشدید کرده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان