Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان مداحی به سبک موسیقی غربی را انحرافی عنوان کرد و گفت: مداحان باید سردار سلیمانی ها را به عنوان عباس زمان معرفی کنند تا جامعه انقلابی با آنها آشنا شوند.

آیت الله زین العابدین قربانی امروز در جمع مسؤولان تشکل ها، هیأت های مذهبی و مداحان گیلان اظهار کرد: مسائلی که جامعه به آن نیاز دارد توسط تشکل های مذهبی و مداحان اهل بیت(ع) و امام حسین(ع) بیان می شود.

وی، بهترین مسیر برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و پاسداری از خون شهیدان، سیدالشهدا(ع) و یاران او را تقویت تشکل های مذهبی در جامعه عنوان کرد و افزود: امروز دنیای مادی می خواهد فرهنگ شهادت طلبی را از برنامه زندگی مردم جدا کند و استکبار جهانی به دنبال جایگزین کردن شهادت های قلابی به جای آن است تا موجب نفرت جوامع انسانی از اسلام ناب محمدی(ص) شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه گروهی آگاه از فرهنگ متعالی اسلام و به دور از خرافه های رایج گذشته و حال باید واقعیت ها را برای نسل امروز بیان کنند، تصریح کرد: واقعیت ها گاهی به صورت نوشته و شفاهی بیان می شود.

آیت الله قربانی، خواستار بیان حقایق با اشعار حماسی توسط مداحان برای جامعه شد و بیان کرد: در طول تاریخ مداحان مردم را با واقعیت ها آشنا کردند اما در عصر میانی انحرافی هایی پدید آمد و اکنون با رهنمودهای مقام معظم رهبری این انحراف ها آشکار شده است.

وی با اشاره به اینکه نظام طاغوت در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نمی خواست یزید زمان به جامعه معرفی شود، خاطرنشان کرد: عاشورا را تنها به عنوان یک رسم برگزار می کردند تا دل مردم بسوزد و گریه کنند.

امام جمعه رشت به مشخص شدن مسیر حق و باطل در دنیای کنونی اشاره کرد و متذکر شد: امروز ایران، یمن، عراق، سوریه و حزب الله لبنان در جبهه حق قرار دارد و در مقابل آن کفر در قالب آمریکا، آل سعود و رژیم صهیونیستی صف آرایی کرده است.

آیت الله قربانی با بیان اینکه داعش رفتار یزید را تکرار می کند، اظهار کرد: امروز شرایط برای ما فراهم شده تا یزیدیان زمان را به مردم معرفی کنیم. وی بر استفاده از شعرهایی در راستای معرفی امام حسین(ع)، حضرت عباس(ع) و مالک اشتر توسط مداحان تأکید کرد و یادآور شد: سردار سلیمانی ها باید به عنوان حضرت عباس این زمان معرفی شوند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، خواستار معرفی خانواده شهدا به عنوان زینب های زمان توسط مداحان شد و اظهار کرد: حماسه های امروز در قالب شعرهای سازنده توسط مداحان برای مردم تبیین شود.

آیت الله قربانی با تأکید براینکه مداحان از خواندن شعرها به سبک موسیقی غربی پرهیز کنند، بیان کرد: مداحی به سبک مذکور انحرافی است و باید واقعیت های کربلا با زبان امروزی به دور از خرافه برای مردم بیان شود تا جامعه انقلابی با یزیدیان زمان آشنایی پیدا کنند.

وی به شرایط ایجاد شده با وقوع انقلاب اسلامی و جبهه و جهاد در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اشاره کرد و افزود: وجود روحانیون و آگاهانی از انقلاب، جبهه و جهاد در رأس تشکل های مداحی به منظور رصد و کنترل شعرها حائز اهمیت است.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه نیازمند رهنمودهای مقام معظم رهبری و مراجع به منظور تربیت جامعه انقلابی و جهادی هستیم، تصریح کرد: اکنون پیوند بین روحانیون و جامعه مداحان وجود دارد و ما مسلمان حسینی(ع)، علوی و خمینی(ره) هستیم و باید اشعار تحول آفرین در جامعه بیان شود.

آیت الله قربانی بر شناسایی شاعران انقلابی و شعرهای مفید توسط مسؤولان فرهنگی تأکید کرد و گفت: شعرهای انقلابی باید در اختیار مداحان گذاشته شود ضمن اینکه تفاوت خرافه با واقعیت ها مشخص شود.

وی با بیان اینکه مداحان باید تلاش کنند از خرافه پرهیز کرده و واقعیت ها را برای مردم بیان کنند، متذکر شد: با بیان واقعیت ها می توان جامعه ای حسینی(ع) و انقلابی ایجاد کرد تا زمینه ساز حکومت امام عصر(عج) شود.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان