Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه برخی از واحدهای صنعتی در استان گیلان با کمترین ظرفیت ممکن فعالیت می کنند گفت: واحدهایی چون کارخانه "ایران برک" و "پوشش" در حال حاضر با کمترین ظرفیت ممکن در حال فعالیت هستند.

علی منتظری ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه با گرامیداشت هفته صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: برطرف کردن مشکلات واحدهای تولیدی و رونق تولید در راس برنامه های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به اینکه در این راستا کارگروه رفع موانع تولید استان گیلان اقدامات ویژه ای را انجام داده است افزود: برطرف کردن مشکلات و معضلات واحدهای مشکل دار از اولویت برنامه های این کارگروه است.

منتظری راه اندازی واحدهای نیمه تمام را از دیگر اولویت های برنامه های این سازمان عنوان کرد و گفت: بیش از هزار و 100 واحد تولیدی و صنعتی نیمه تمام در استان گیلان وجود دارد که 50 درصد این واحدها پیشرفت فیزیکی بیش از 50 درصدی دارند.

وی بهره برداری از طرح های مذکور را موجب تحول در صنعت استان گیلان عنوان و خاطرنشان کرد: بخشی از واحدهای صنعتی استان گیلان به دلیل مشکلاتی چون سرمایه در گردش با کمترین ظرفیت ممکن در حال فعالیت هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به برخی از واحدهای نساجی استان گیلان نظیر "ایران برک" تصریح کرد: واحدهایی چون کارخانه "ایران برک" و "پوشش" در حال حاضر با کمترین ظرفیت ممکن در حال فعالیت هستند.

منتظری با بیان اینکه واحدهای مذکور در پرداخت حقوق و مزایای پرسنل با معوقات چندین ماهه روبه رو هستند تاکید کرد: معوقات کارگران شرکت های مذکور در کمیسیون کارگری استان گیلان در حال پیگیری است.

وی تعطیلی برخی از واحدهای صنعتی و تولیدی در کشور و استان را امری طبیعی عنوان کرد و گفت: به طور طبیعی سالانه برخی از واحدهایی که توانایی رقابت و تولید در بازار را ندارند از گردونه صنعت خارج می شوند و این مقوله امری طبیعی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی استان در حال حاضر در وضعیت مطلوبی است بیان کرد: راه نجات اقتصاد کشور و استان، تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است و این امر نیازمند توجه ویژه است.

منتظری با بیان اینکه استان گیلان در پرداخت و تعداد تسهیلات رفع موانع تولید در کشور جایگاه سوم کشور را دارد خاطرنشان کرد: استان گیلان در حوزه جذب سرمایه گذار رتبه نخست کشور را داشته و در صنایع سلولزی هم اکنون قطب کشور محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه استان گیلان در حوزه صنعت رتبه 13 کشور را دارد تصریح کرد: رشد صنعتی استان گیلان روند مطلوبی را طی می کند و در آینده ای نزدیک استان گیلان جزو قطب سرمایه گذاری کشور محسوب می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان