Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان با بیان اینکه قاچاقچیان مواد مخدر در قالب شگردهای پیچیده اقدام به تعبیه و جاسازی های ویژه و حمل از استان های شرقی کشور به گیلان می کنند گفت: از ابتدای سال ۹۶ بیش از۴۰ تن انواع مواد مخدر در استان گیلان کشف و ضبط شد.

سرهنگ احدالله احدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر را پشت سر گذاشتیم اظهار داشت: مواد مخدر یکی از مهم ترین مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است که عوارض ناشی از آن تهدیدی جدی برای جامعه محسوب می شود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان گیلان تصریح کرد: مواد مخدر یک سیاست پیاده شده استثماری است و پلیس در دو جبهه در حال مبارزه در این عرصه بوده و در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر حضور دارد.

وی با بیان اینکه جبهه اول مبارزه و برخورد پلیس با عناصر اصلی باندهای قاچاق مواد مخدر است گفت: در طول سال 95 بیش از 2 تن و 321کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد و بیش از 37 هزار نفر اعم از توزیع کننده، خرده فروش و نگه دارنده مواد مخدر در سطح استان گیلان دستگیر شدند.

احدی با اشاره به اینکه در 3 ماه و 20 روز ابتدای امسال، بیش از40 تن انواع مواد مخدر در استان گیلان کشف و ضبط شد افزود: در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل، در بعد کشفیات با افزایش 53 درصدی و در بعد دستگیری ها با افزایش 25 درصدی مواجه بودیم که این امر بیانگر فعالیت گسترده پلیس است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان گفت: در جبهه دوم که برخورد با خرده فروشان مواد مخدر در سطح استان است، امسال در 614 مرحله، طرح اجرا شده در سطح استان گیلان منجر به کشف بیش از 671 کیلوگرم انواع مواد مخدر و دستگیری بیش از 4 هزار 500 نفر خرده فروش مواد مخدر شد.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس درخواست های مکرر مردم گیلان با بهره گیری از امکانات موجود و برقراری تعامل با دستگاه های قضایی استان طرح پاکسازی نقاط آلوده انجام شد افزود: این طرح با هدف مقابله با توزیع کنندگان مواد مخدر و جمع آوری معتادان متجاهر اجرا و منجر به کشف بیش از 90 کیلوگرم مواد مخدر شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه در این طرح پاکسازی نقاط آلوده هزار و 122 نفر از خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر دستگیر شدند گفت: این طرح کماکان در سطح استان گیلان ادامه دارد.

احدی بیان داشت: قاچاقچیان موادمخدر در قالب شیوه ها و شگردهای پیچیده، اقدام به تعبیه و جاسازی های ویژه و حمل مواد از استان های شرقی کشور به گیلان می کنند و پلیس با نگاه علمی و تلاش شبانه روزی به مبارزه با آن ها می پردازد.

وی با اشاره به اینکه هفته گذشته یک باند قاچاق مواد مخدر پس از 5 ماه کار دقیق اطلاعاتی و همکاری دستگاه های مرتبط متلاشی شد اعلام داشت: 215 کیلوگرم انواع مواد مخدر از این باند در سطح استان گیلان کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی گیلان اظهار داشت: پلیس با برگزاری کارگاه های علمی و آموزشی در سطح محلات و دانشگاه ها و مدارس و مساجد به جوانان و نوجوانان گوشزد می کند که در مرحله اول به این دام ها "نه" بگویند.

احدی خاطرنشان کرد: در راستای اقدامات فرهنگی، پلیس اجرای برنامه های پیشگیری از اعتیاد در محیط های کاری و تفریحی و تولید و تکثیر بسته های فرهنگی، سی دی و کتاب از جمله اقدامات پیشگیرانه پلیس است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان