Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : کارشناس روابط بین المللی به لزوم احتیاط قدم به قدم دیپلمات های ایرانی در عرصه های بین المللی تأکید کرد و گفت: باید اقتدار نظامی، سپاه پاسداران و موشکی ایران حرف اول را در مذاکرات بزند.

رضا سیمبر نکته اساسی در عملکرد رفتار دولت در عرصه سیاسی را عزت ملی دانست و اظهار کرد: باید عزت و اقتدار جمهوری اسلامی برای دولت ملاک باشد.

وی بابیان اینکه دیپلماسی یک رویکرد تاکتیکی برای نظام است، افزود: درعین حال که ما دیپلماسی را نفی نمی کنیم و دیپلماسی به عنوان یک رویکرد تاکتیکی موردتوجه جمهوری اسلامی ایران است اما باید اقتدار کشور حفظ شود.

کارشناس مسائل خاورمیانه با اذعان به اینکه باید اقتدار نظامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و موشکی کشور حرف اول را بزند، گفت: پارامترهای سخت قدرتی با توجه به پارادایم های منطقه ای که در خلیج فارس تا منطقه خاورمیانه داریم باید از اولویت های سیاست خارجی ما باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی همیشه اقتدارش زبان زد بوده و باید با دیپلماسی مقتدرانه در همه عرصه ها حاضر شود.

رئیس اسبق دانشگاه آزاد گیلان به لزوم احتیاط قدم به قدم دیپلمات های ایرانی در عرصه های بین المللی و مذاکرات تأکید کرد و گفت: در امتیاز دادن های دیپلماتیک در قضیه برجام هم ما باید دقت و قدم به قدم احتیاط کنیم تا امتیاز نامتعارف به طرف های مذاکره ندهیم.

مدیر گروه علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه گیلان گفت: نباید امتیازاتی را به طرف مقابل بدهیم و بعد منتظر باشیم که آن ها تعهدات خود را انجام دهند.

سیمبر اثبات پایبندی به تعهدات را درگرو عکس العمل های طرفین مذاکرات دانست و گفت: باید شرایط خود را به آن ها بگوییم و ببینیم آن ها چه عکس العملی از خود نشان می دهند و سپس عملکرد تا و تعهدات خود را مجدداً از سر بگیریم.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان