Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه عربستان سعودی بیشترین سازش را با دشمنان داشته است گفت: این ها به خاطر این رفتارها به ذلت و خواری دچار شده اند.

حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان اظهار داشت: استان گیلان بیش از 8 هزار شهید و 18 شهید مدافع حرم تقدیم کرده و این نشان از ارادت گیلانیان به قرآن و اهل بیت است.

وی با اشاره به میزبانی گیلان در مسابقات سراسری قرآن کریم اذعان داشت: در آن برنامه قرآنی از خانواده های شهدا و شهدای مدافع حرم تجلیل شد و بعد از آن در جلسه ای با مقام معظم رهبری برگزار شد که ایشان این اقدام را ارج نهادند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تاکید کرد: همه توفیقات به برکت خون پاک شهیدان و امام (ره) است و اگر فداکاری های شهدا نبود این توفیقات به دست نمی آمد و باید این نعمت ها را یادآوری کنیم.

محمدی یکی از بزرگ ترین نعمت های خدا بر ملت ایران را نظام انقلاب اسلامی دانست و افزود: باید قدر این نعمت را بدانیم و امام( ره) فرمودند برای حفظ نعمت انقلاب اسلامی باید وحدت داشته باشیم و به قرآن, اسلام و اهل بیت توجه کنیم.

وی با اشاره به اینکه اختلاف و تفرقه موجب شکست می شود گفت: هرجا در تاریخ اسلام تفرقه بوده موجب شکست بوده است و امام علی (ع) می فرمایند از گذشته برای آینده درس بگیرید و از تفرقه بپرهیزید.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به حفظ وحدت و اتحاد و هم دلی بر محور ولایت و رهبری تاکید کرد و بیان داشت: همه مسئولان و مردم وظیفه دارند به تدابیر مقام معظم رهبری عمل کنند و آن را سر لوحه قرار دهند.

محمدی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری بیان کرد: نباید با دشمنان سازش کنیم و اگر یکی از دولتمردان حرف از سازش با دشمن بزند دشمن سوءاستفاده می کند.

وی ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن را خط اسلام و ولایت فقیه عنوان کرد و اظهار داشت: در بین 124 هزار پیامبر و ائمه اطهار کسی را سراغ نداریم که با دشمنان سازش کرده و تسلیم شده باشند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: تاریخ فعلی و گذشته جهان نشان می دهد سازش هزینه دارد و موجب خواری و ذلت می شود.

محمدی با اشاره به اینکه عربستان سعودی بیشترین سازش را با دشمنان داشتند گفت: این ها به ذلت و خواری دچار شده اند در حالی که امام حسین (ع) به علت عدم سازش با دشمنان به شهادت رسید.

وی پیاده روی اربعین حسینی را بزرگترین حرکت و پیاده روی دنیا دانست و بیان کرد: بسیاری از افراد در دنیا به علت این حرکت بزرگ به دین اسلام پیوستند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم به ما یادآوری می کند که به ستمگران تکیه نکنیم گفت: اگر به آن ها اعتماد کنیم دچار زیان می شویم و امروز مشاهده می کنیم هر کشوری با آمریکا همراهی کرده نابود شده است.

محمدی با بیان اینکه انقلابی گری همراه با افراطی گری نیست تاکید کرد: امام خمینی (ره) می فرماید انقلابی گری عین عقلانیت است و برای حفظ انقلاب باید وحدت و اتحاد داشته باشیم.

محمدی هدف از انقلاب اسلامی را اسلام, قرآن و اهل بیت عنوان کرد و گفت: هر وقت به اسلام عمل کنیم مشکلات اقتصادی حل می شود و در علم و سایر عرصه ها پیشرفت می کنیم.

وی با اشاره به اینکه با وجود تحریم ها در طول سی و هشت سال انقلاب اسلامی پیشرفت های زیادی به دست آوردیم افزود: جوانان ایرانی در عرصه های مختلف حضور فعالی دارند و افتخارات زیادی به دست آوردند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه پیشرفت را ناشی از هویت ملی دانست و خاطرنشان کرد: هویت ملی ما مصون به امام, اسلام و قرآن است و اگر در این مسیر حرکت کنیم پیشرفت می کنیم.

محمدی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب کسی جرات نداشت از اوقاف سخن بگوید اعلام داشت: نظام شاهنشاهی به دنبال حذف موقوفات بود و امام تاکید کردند موقوفات باید حفظ شوند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ابراز داشت: باید همه دست به دست هم دهیم تا سرمایه ای که واقفان در اختیار قرار می دهند حفظ شود و مردم از همه امکانات آن بهره مند شوند.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین ستار علیزاده به عنوان رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه استان گیلان معرفی شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان