Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : سفیر جمهوری اسلامی ایران در لیبی گفت: پشتیبانی کشور قطر از جمهوری اسلامی ایران نقشه های آمریکا برای ایجاد ناتوی عربی را بی اثر کرده است.

حسین اکبری عصر امروز در یادواره سردار شهید میثم محمد بیگلو، شهدای آموزش نظامی استان گیلان و 96 شهید عملیات رمضان در گلزار شهدای رشت اظهار داشت: نقطه تمایز شیعه با دیگر مکاتب و مذاهب، وجود فرهنگ عاشورایی است.

وی با بیان اینکه امروزه تمام دنیا از فرهنگ عاشورایی تقدیر می کنند گفت: برخی کشیشان مسیحی معتقدند اگر فلسفه قیام امام حسین (ع) در دین و اعتقاد مردم وجود نداشته باشد تاثیری در آخرت افراد نمی گذارد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لیبی با اشاره به سخنان ماهاتما گاندی رهبر سیاسی و معنوی هندی ها بیان داشت: گاندی تنها راه نجات هند از دست استعمارگری انگلیسی ها را ترویج فرهنگ عاشورایی در هند می دانست.

اکبری با اشاره به اینکه شهدای 8 سال دفاع مقدس در شرایط نابرابر جنگی بر دشمنان خود غلبه کردند خاطرنشان کرد: شیرمردان دوران دفاع مقدس با روحیه جهادی و عاشورایی خود معادلات سیاسی و نظامی دنیا را تغییر دادند.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ عاشورایی موجب پیروزی ایران در دفاع مقدس شد عنوان داشت: رژیم بعث با پشتیبانی از آمریکا و متحدانش از نیروی نظامی، توان هوایی و توان توپ خانه ای و جمعیت چند برابری برای اشغال ایران اسلامی برخوردار بود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لیبی یا اشاره به نگاه عمیق امام خمینی (ره) در تمام زمینه ها و اتکای او به پروردگار عالمیان گفت: امام خمینی (ره) با سیاست نه شرقی و نه غربی خود و تکیه نکردن به شوروی، عامل ایجاد ایرانی سرفراز شد.

اکبری ایستادن روسیه کنونی در پشت سنگرهای مقاومت در کشورهای منطقه را عامل هویت بخشی به روسیه امروزی بیان کرد و افزود: اگر امام خمینی(ره) به شوروی سابق متکی می شد امروزه روسیه پست سنگرهای مقاومت نمی ایستاد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لیبی با اشاره به خشنودی و شادی آمریکایی ها پس از فروپاشی شوروی سابق خاطرنشان کرد: بوش پدر با فروپاشی شوروی، دنیا را غنیمتی می دید که با تفکر غلط آمریکایی اداره می شد.

وی با بیان اینکه از گذشته تا امروز کشورهایی که در مقابل آمریکا می ایستند با روش های گوناگون اعم از تحریم های اقتصادی مجبور به همکاری می شوند گفت: مذاکرات راه حل مناسبی برای گرفتن حق مردمی که با تقدیم خون جوانان خود پای انقلاب اسلامی ایستاده اند از شیطان بزرگ نیست.

اکبری با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به برکت خون شهدا، رهبری امام و آرمان عاشورایی خود طرح های آمریکا از جمله خاورمیانه جدید را از بین برد بیان داشت: ایستادگی جمهوری اسلامی ایران عمر خود در برابر ظلم آمریکای جهانخوار الگوی آزادیخواهان عالم است.

وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی برای حذف فرهنگ جهادی از احادیث و روایات دینی مسلمانان جهان عنوان داشت: هدف آن ها از بین بردن فرهنگ جهادی و گسترش جامعه ای انسان محور و دارای فساد گسترده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لیبی با بیان اینکه بخش عمده ای از ثروت های خدادادی جهان اسلام توسط حاکمان نالایق به آمریکا و متحدانش تقدیم می شود گفت: رژیم های فاسد منطقه خاورمیانه با تاثیر گرفتن از برنامه های ایران هراسانه آمریکا در جهان به دنبال تامین امنیت خود در مقابل ایران هستند.

اکبری با اشاره به اینکه اگر دنیا با عدالت به قضاوت اتفاق های رخ داده در منطقه بیاندیشد جمهوری اسلامی ایران حافظ جان و حکومت های منتخب مردم در مقابل تروریست های تکفیری بوده است افزود: بیرون رانده شدن داعش از موصل حاصل تلاش های نیروهای حشد الشعبی که توسط فرماندهان سپاه قدس ایران آموزش دیده اند بود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لیبی، گروهک تروریستی داعش را پروژه شکست خورده صهیونیستی ـ غربی آمریکا و اسرائیل خواند و خاطرنشان کرد: تشکیل گروهک تروریستی داعش و پشتیبانی از او برای ورود و نفوذ دوباره آمریکا در منطقه بود.

اکبری با بیان اینکه فرهنگ بسیجی و شهادت باعث ایستادگی کشورهای منطقه در برابر تروریست های تکفیری است اذعان داشت: هرجا که بسیجیان حضور دارند جایی برای رفتارهای ظالمانه تروریست ها و حامیانشان باقی نمی ماند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لیبی، عربستان و حامیانش را نگهبان منافع آمریکا در منطقه بیان کرد و عنوان داشت: فرهنگ عاشورایی و جهادی باید بیش از پیش در کشورهای منطقه ترویج پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه امروزه غربی ها فرهنگ عاشورا و شهادت و اعتقاد مسلمانان به ظهور منجی عالم را دوخطر بزرگ برای فرهنگ غلط خود می دانند بیان داشت: اگر تفکر شیعی و انقلاب اسلامی ایران به گوش جهانیان برسد جایی برای استکبار آمریکا باقی نمی ماند.

اکبری با اشاره به تحریف ظهور در مسیحیت و دین یهود ابراز داشت: در مسیحیت و یهودیت امام زمان (عج) منجی مسیحیان و یهودیان معرفی شده و از بیان جهانی بودن گسترش عدالت توسط امام شیعیان امتناع شده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لیبی با بیان اینکه سفر ترامپ به کشور عربستان برای ایجاد ناتوی عربی بوده است اظهار داشت: پشتیبانی کشور قطر از جمهوری اسلامی ایران، نقشه های آمریکا برای ایجاد نانوی عربی را بی اثر کرده است.

وی با تاکید بر اینکه با اتکا به فرهنگ عاشورای که تبلور آن در انقلاب اسلامی ایران مشهود است و بارها در جنگ های مختلف در جبهه های حق علیه باطل آزمایش شده می توان بشریت را نجات داد گفت: جایگاه امروز ایران در منطقه حاصل فداکاری ها و رشادت های خون شهدا است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان