Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان گفت: اعتبارات دستگاه های اجرایی گیلان در مقایسه با سال گذشته بیش از ۱۶ درصد افزایش یافته است.

محمدعلی محمدی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی استان گیلان در رشت اظهار داشت: اعتبارات مصوب شده دستگاه های اجرایی گیلان سال گذشته 325 میلیارد تومان بود که در عمل این مقدار امسال به بیش از 357 میلیارد تومان رسید.

محمدی اعتبارات مصوب شده دستگاه های اجرایی امسال را 377.5 میلیارد تومان اعلام کرد و ابراز داشت: این مقدار در مقایسه با سال گذشته 16.2 درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان تصریح کرد: اعتبار طرح های ملی استان شده در گیلان از 115 میلیارد تومان به 133 میلیارد تومان افزایش بافته است.

محمدی با بیان اینکه شیب اعتبارات دستگاه های اجرایی از سال 90 تاکنون رو به افزایش بوده است بیان کرد: معمولا بودجه مصوب شده در ابتدای سال با بودجه تحقق یافته در انتهای سال متفاوت است.

وی با اشاره به اینکه تلاش ما این است در تصویب بودجه ابتدای سال حق هیچ دستگاهی ضایع نشود گفت: سعی می کنیم حقوق دستگاه های اجرایی که کمی پایین تر از سایر دستگاه ها است را از بندهای دیگر بودجه تامین کنیم.

به استناد بند "ب" ماده 44 قانون الحاق برخی مواد قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) و بند 1 و 2 آن نیز شورای برنامه ریزی و توسعه، استان موظف است اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان را برحسب فصول و برنامه و دستگاه های اجرایی و اعتبارات تملک دارایی های استانی و محرومیت زدایی، بر اساس شاخص های توسعه نیافتگی و نقاط توسعه نیافته استان توزیع کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان