Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: روحانیون در برطرف کردن مشکلات جامعه تلاش کنند زیرا این امر موجب خوشبینی مردم نسبت به نظام اسلامی می شود.

آیت الله زین العابدین قربانی امروز در دیدار با حجت الاسلام سید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به لحاظ کردن و اجرای برخی از نکته ها برای رسیدن به آرمان های نظام اسلامی اظهار کرد: نکته نخست آن است که فعالیت های دیگران را با تبلیغات سوء علیه همدیگر خنثی نکنیم.

وی ادامه داد: بعضی از افراد وظیفه شرعی خود می دانند تا مسؤولان و خدمتگزاران نظارم را تخریب کرده و مسائلی را به آنها نسبت دهند و این امر موجب تضعیف روحیه مسؤولان می شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری به گردهمایی بزرگ علما، روحانیون و ائمه جمعه استان قبل از ماه مبارک رمضان سال جاری اشاره کرد و افزود: به روحانیون گوشزد کردم وارد جریان ها نشده و مانند مقام معظم رهبری عمل کنند.

آیت الله قربانی با بیان اینکه تأکید مقام معظم رهبری حضور حداکثری مردم پای صندوق های رأی بدون طرفداری از فرد خاصی بود، تصریح کرد: اگر روحانیون از فرد خاصی حمایت کنند و مردم به کاندیدای دیگری رأی دهند موجب کاهش جمعیت در نمازهای جمعه می شود و اعتبار علما در جامعه از بین می رود.

وی به توجه بیشتر روحانیون گیلان به موضوع های مطرح شده در گردهمایی علما در استان اشاره کرد و گفت: برخی از روحانیون به مسائل توجه نکردند و جمعیت در نماز جمعه آنها کاهش پیدا کرده و ناچار هستند به جای دیگری بروند.

امام جمعه رشت با تأکید بر حفظ وحدت در جامعه، بیان کرد: مردم به رئیس جمهور رأی دادند و شورای نگهبان صحت انتخابات را تأیید کرده است و امور باید با همدلی پیش برود و در غیر این صورت به نتیجه نمی رسیم.

آیت الله قربانی در ادامه از وجود 80 هزار نفر روحانی در قم خبر داد و یادآور شد: در بعضی از مناطق کشور که 15 هزار نفر جمعیت زندگی می کنند یک روحانی وجود ندارد در صورتی که مردم به علما علاقمند هستند و روحانیون با اعتقاد باید در برطرف کردن نابسمانی ها و مشکلات منطقه خود تلاش کنند زیرا تلاش روحانیون در برطرف کردن مشکلات جامعه موجب خوشبینی مردم نسبت به نظام اسلامی می شود.

وی، با اشاره به اینکه انجام امور فرهنگی و علمی از نکته هایی است که روحانیون باید به آن بپردازند، خاطرنشان کرد: دشمنان شبهات بسیاری را در جامعه مطرح کردند و روحانیون باید پاسخگوی این مسائل باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به تألیف کتاب های «قرآن و علوم قرآنی» و «قرآن آیین زندگی» به منظور پاسخگویی به شبهات دینی اشاره کرد و افزود: کتاب «شبهاتی پیرامون قرآن و پاسخ به آن» را در یک هزار و 200 صفحه و در دو جلد در دست تألیف دارم.

آیت الله قربانی، پاسخ به شبهات دینی را از وظایف استادان حوزه های علمیه و دانشگاه ها خواند و اظهار کرد: شبکه های ماهواره ای به دنبال از بین بردن اعتقاد مردم هستند و اگر جامعه با فرهنگ اسلام ناب آشنا باشد، دین حفظ می شود.

وی با تأکید براینکه تمام مسائل نباید با نگاه سیاسی باشد، بیان کرد: انگیزه دینی مردم در جامعه باید حفظ شود بنابراین آشنایی مردم با دین حائز اهمیت است.

عضو مجلس خبرگان رهبری، روستاها را سنگر دینداری دانست و تصریح کرد: مردم در جامعه به ویژه در روستاها باید احساس کنند بی پناه نیستند و این امر وظیفه روحانیون را سنگین تر کرده است. انتهای پیام/

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان