Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان به اهمیت بازسازی واقعه غدیر اشاره کرد و گفت: بازشناسی غدیر نیازمند فعالیت های علمی و فرهنگی است.

آیت الله زین العابدین قربانی امروز در دیدار با رزمندگان تیپ مستقل میرزاکوچک خان و جمعی از فرماندهان سپاه قدس گیلان با تبریک عید غدیر اظهار کرد: بازسازی نمادین حرکت کاروان پیامبر(ص) از مدینه تا غدیر خوب است اما این واقعه باید به لحاظ فرهنگی و علمی برای مردم تبیین شود.

وی بر اهمیت بازسازی واقعه غدیر تأکید کرد و افزود: بازشناسی غدیر نیازمند فعالیت های علمی و فرهنگی است زیرا بشریت احتیاج به ولی دارد و در رأس آن خداوند است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خداوند آفریننده جهان است و به منابع و ضررهای تمام اشیاء آگاهی دارد، تصریح کرد: تنها خداوند می تواند سرپرستی انسان را به عهده بگیرد و پس از او این امر به عهده پیامبران الهی است.

آیت الله قربانی، پشتوانه پیامبران را ساختار وجودی انسان ها در پذیرش خوبی ها دانست و بیان کرد: خداوند پیامبران را فرستاد تا پیمان فطرت را از انسان ها بازستاند.

وی به بیان حقایق دین در مدت 23 سال توسط پیامبر اکرم(ص) اشاره کرد و گفت: آیه ها و روایت های بسیاری درباره ولایت وجود دارد اما برخی از افراد آن را فراموش کردند.

امام جمعه رشت با اشاره به فتنه سال 88، خاطرنشان کرد: منافع موجب می شود انسان حقایق را نادیده بگیرد و نخست وزیر در دوران امام(ره) و نماینده ایشان در حج و بنیاد شهید موجب ایجاد فتنه سال 88 شدند.

آیت الله قربانی به آگاهی پیامبر اکرم(ص) در نقشه نجات امت از توطئه ها اشاره کرد و یادآور شد: رسول اکرم(ص) امر ولایت را بنا گذاشت و امام علی(ع) را به عنوان ولی برای سرپرستی امت پس از خود معرفی کرد.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) در واقعه غدیر از 24 هزار نفر اقرار گرفت، اظهار کرد: هر امامی، امام پس از خود را معرفی کرد تا به امام عصر(عج) رسید.

نماینده ولی فقیه در گیلان اضافه کرد: همان طور که خداوند و پیامبر اکرم(ص) امت را بی سرپرست نگذاشتند، امام زمان(عج) نیز مردم را بدون سرپرست نگذاشته است.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه ولی فقیه در زمان غیبت امام زمان(عج) سرپرستی جامعه را به عهده دارد، بیان کرد: در قانون اساسی 10 ویژگی برای ولایت فقیه بیان شده و دیروز امام راحل و امروز مقام معظم رهبری این وظیفه را به عهده دارد.

وی به تألیف کتاب «نقش دین در زندگی فردی و اجتماعی انسان ها» اشاره کرد و گفت: در کتاب مذکور تعداد 40 حدیث درباره ولایت فقیه آورده ام زیرا با «باز کردن امامت و ولایت فقیه، پیامبر(ص) اسلام و دین را بیمه کرد».

امید دنیای اسلام به حرکت انقلابی ایران است

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با بیان اینکه داعش و تکفیری ها به آمریکا دل بسته اند، تصریح کرد: اکنون امید دنیای اسلام به حرکت انقلابی جمهوری اسلامی ایران است و در رأس آن مقام معظم رهبری قرار دارد.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه رزمندگان جان بر کف پوزه آمریکا را در سوریه به خاک مالیدند، متذکر شد: مدافعان حرم و در رأس آنها سردار سلیمانی خواب و آرامش را از ترامپ و نتانیاهو گرفتند.

بازسازی واقعه غدیر در 5 شهر گیلان

حجت الاسلام غلامرضا تسخیری مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان نیز در دیدار مذکور از بازسازی واقعه غدیر در پنج شهر این استان خبر داد و گفت: واقعه غدیر در شهرهای رضوانشهر، تالش، رودبار، لاهیجان و رشت بازسازی می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان