Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیر اجرایی مجری طرح توسعه بندر آستارا گفت : چهارمین کشتی حامل گندم روسیه ، جهت تخلیه بار در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا پهلو گرفت.

«علیرضا چشم جهان» در جریان بازدید خبرنگاران و اصحاب قلم و رسانه از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا ، اظهار کرد: بندر آستارا با ظرفیت 2.5 تن برای تخلیه و بارگیری انواع کالا و غلات طراحی شده است.

وی با بیان اینکه این بندر باید در حاشیه دریای خزر بتواند پاسخگوی نیازمندی های وارداتی کشور و ترانزیتی کشورهای حوزه خزر و قفقاز باشد ، ادامه داد : بررسی موقعیت بندر آستارا مبین آن می باشد که تأسیسات ایجاد شده توانایی عبور یک تا یک و نیم میلیون تن غلات و یک میلیون تن کالاهای متفرقه در سال را دارد.

چشم جهان در بخش دیگر سخنان خود حمل و نقل را موتور محرک اقتصاد و تجارت کشور دانست ، افزود : بندر آستارا در یک موقعیت مهم استراتژیک قرار دارد و توجه به مسأله حمل و نقل ، به خصوص حمل و نقل حوزه دریا می تواند کمک شایانی به توسعه این منطقه ، گیلان و حتی سایر استان های کشور داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه کشورهای بسیاری می توانند از طریق این بندر تغذیه شوند ، به پهلوگیری چهارمین کشتی حامل گندم روسیه در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا اشاره کرد و گفت : ترمینال اختصاصی غلات این بندر در حال طراحی و ساخت است و ظرف 24 ماه آینده شاهد تکمیل اسکله های این بندر خواهیم بود.

مدیر اجرایی مجری طرح توسعه بندر آستارا توضیح داد : در حال حاضر حدود 205 متر اسکله در این بندر وجود دارد و 75 متر اسکله به طول اسکله های موجود اضافه خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد : دو دستگاه مکنده غلات که هر کدام از آنها 300 تن در ساعت ظرفیت دارند ، در این ترمینال بکار گرفته خواهند شد و سیلوهایی با ظرفیت دپوی 30 هزار تن غلات نیز در این منطقه احداث می شود.

وی یادآور شد : دو باب انبار هر کدام با وسعت 3 هزار متر مربع در این بندر احداث شده است که برای کاربری های نگهدای و توزیع غلات استفاده می شود.

علیرضا چشم جهان در بخش پایانی سخنان خود ، میزان سرمایه گذاری در حوزه غلات را 600 میلیارد ریال و در حوزه بندر را یک هزار میلیارد ریال برشمرد و اضافه کرد : در راستای تکمیل پروژه این بندر ، باید بتوانیم ظرفیت موجود را به 2.5 میلیون تن افزایش دهیم./ منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان