Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : فرمانده نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نقش بین المللی و راهبردی این نیرو گفت: نیروی دریایی می تواند مثل وزارت خارجه در توسعه روابط بین الملل تأثیرگذار باشد.

امیر دریادار حبیب الله سیاری صبح امروز در مراسم ترفیع درجه فرمانده ناوگان شمال، ناخدا محمدرضا باقری اظهار کرد: ماه محرم برای ما دانشگاه و درس است و نهایت تلاش را باید بکنیم که از عاشورا درس بگیرم.

وی با اذعان به اینکه یکی از مهم ترین درس های عاشورا بصیرت است بیان کرد: به فرمایش رهبر انقلاب بصیرت قطب نمای امروز کشور است و در دنیای پرهیاهوی امروز که استکبار جهانی با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در حال تغییر سبک زندگی در دنیا و حاکم کردن فرهنگ غربی بر جوامع مختلف است اسلام را دشمن اصلی خود می داند و به این دلیل باید بصیرتی را که از محرم می آموزیم به آن عمل کنیم.

سیاری بابیان اینکه بصیرت امروز حرکت در مسیر ولایت به عنوان چراغ هدایت در عمل است افزود: دفاع مقدس هم درس های خود را از محرم و عاشورا گرفته و کسانی که در آن زمان بوده اند و یا آن را مطالعه کرده اند می دانند که رمز موفقیت ما در دفاع مقدس بهره مندی از عاشورا بود و تاکتیک عاشورایی را به کار بستیم که در مقابل با دشمن تادندان مسلحی که با حمایت 37 کشور دنیا، با تکیه بر ارزش های عاشورایی بر دشمن پیروز شدند.

فرمانده نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: باید در گرامیداشت دفاع مقدس، برای انتقال ارزش های آن به نسل فعلی کوشش کنیم تا همگان بدانند در آن مقطع زمانی بر کشور و ملت ما چه گذشته است.

وی افزود: آنچه امروز باید در دستور کار داشته باشیم این است که شب حمله ای فکر کنیم و آمادگی مان را بالابرده و بصیرت داشته و دشمن شناس باشیم و آمادگی مقابله با هر تهدیدی را داشته تا بتوانیم از ارزش هایمان دفاع کرده و هر جا لازم باشد نشان دهیم که ما مرد میدان هستیم.

سیاری بیان کرد: برای دفاع از ارزش هایمان از جانمان هم می گذریم و شعار راه ما راه حسین (ع) است و نیروی دریایی در همه مقاطع زمانی با درس آموختن از عاشورا و باتجربه دفاع مقدس همان راهی را می رویم که امام حسین (ع) رفت.

وی با تأکید بر اینکه ترفیع درجات فقط ترفیع ظاهری نیست و هرچه رتبه بالا می رود وظیفه نیز سنگین تر است گفت: امروز نیروی دریایی وظیفه ای را بر عهده دارد که جنبه بین المللی دارد و ناوگان شمال مأموریت دارد که در خزر از منابع و منافع جمهوری اسلامی در مرزهای آبی دفاع کنند و با کشورهای همسایه نیز رفت وآمد داشته باشند و برای برقراری امنیت تلاش کنند.

فرمانده نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه جایگاه نیروی دریایی در بین نیروهای مسلح به دلیل انجام مأموریت های ویژه در دریا و رویکرد بین المللی آن بسیار بااهمیت است افزود: نیروی دریایی از جایگاه مشخص تری برخوردار است و نیروی دریایی امروز تنها یک نیروی نظامی نیست چون امروز نیروی دریایی نیروی علمی و سیاسی و بین المللی است.

وی بابیان اینکه نیروی دریایی می تواند مثل وزارت خارجه در توسعه روابط بین الملل تأثیرگذار باشد اظهار کرد: امروز نیروی دریایی با تأمین امنیت و حضور مستمر در خلیج عدن و باب المندب، امنیت را برای اقتصاد کشور تأمین می کند.

سیاری با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب درباره تأثیرگذاری نیروی دریایی در آبادانی کشور بیان کرد: حفظ این جایگاه و انجام مأموریت های خطیر، سنگین است و این ها حساسیت و مهم بودن مسئولیت فرماندهان را نشان می دهد.

فرمانده نیروی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه فرماندهی اخلاق محور در دستور کار فرماندهان باشد گفت: مدیریت کردن مسئولیتی سنگین ولی شیرین است چون نشان دهنده وزن افراد است و این در صورتی است که وظایف خود را بشناسد و به آن عمل کند و ایثار داشته باشد.

وی بابیان اینکه در راهبری مؤلفه های متعددی تأثیرگذار است و مهم ترین آن فرماندهی خلاق محور است افزود: محور کار فرمانده باید اخلاق دینی، آموزه های قرآنی، اسلامی و ایمان، تعهد، شهادت طلبی، ایثارگری، انضباط، تعامل، رفتار خوب، دقت در همه کارها و الگو بودن باشد و این از ویژگی های یک فرمانده اخلاق محور است و رفتار فرمانده با همگان خصوصاً با نیروهای وظیفه نشان می دهد که فرمانده تا چه اندازه اخلاق محور است.

گفتنی است در انتهای این نشست ناخدا احمدرضا باقری با ترفیع به درجه امیری دست یافت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان