Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2
فرماندار بندر مرزی آستارا گفت : برآورد اولیه خسارت وارده به تأسیسات زیربنایی و زیرساخت های شهرستان در پی بارش شدید باران و طغیان رودخانه ها حدود 60 میلیارد ریال می باشد.
یونس رنجکش در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مرزی بندر آستارا اظهار کرد : تلاش های شبانه روزی کلیه عوامل ستاد بحران شهرستان و تدابیر میدانی بر این بود که مشکلات به حداقل کاهش یابد.
وی ادامه داد : آستارا با موقعیت های خاص خود و شرایط منحصر به فردی را که دارد ، دارای کاستی ها و مشکلاتی در زیرساخت ها می باشد که یک شبه به وجود نیامده اند و در مدت زمان کوتاه نمی توان به همه آنها خاتمه داد.
وی با تأکید بر اینکه باید در شرایط قبل بحران یک سری کارهای ضربتی را انجام داد ، افزود : همه ساله به واسطه نبود این زیر سخت ها شاهد وارد شدن خسارت های بسیاری از محل بحران های تولید شده از موهبت های الهی از قبیل باران ، باد و... هستیم.
رنجکش کیسمی با بیان اینکه ایران جزو 10 کشوری می باشد که بیشترین بلایای طبیعی در آن وجود دارد ، خاطر نشان کرد : آنچه را که مدیران اجرایی وظیفه دارند ، برنامه ریزی برای کاهش مشکلات می باشد و در این راستا اعتبارات نقش ویژه ای را ایفا می کنند.
وی با اشاره به بررسی تاریخچه اعتبارات شهرستان ، مبالغ تخصیصی را محدود عنوان کرد و پاسخگوی نیازها شهرستان ندانست و تصریح کرد : تبعات مشکلات آستارا شهرستانی نیست و بازتاب ملی و بین المللی دارد و نیازمند نگاه ویژه مدیران استانی و کشوری هستیم.
فرماندار بندر مرزی آستارا انتظارات مردم این شهرستان را از حاکمیت و دولت ، نیاز طبیعی و حق قانونی آنها برشمرد و اضافه کرد : آنچه را که الان مشکل شهرستان را برطرف می کند نگاه ملی است که علاوه بر کاهش مطالبات ، عقب ماندگی ها را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.
وی وضعیت حاشیه رودخانه مرزی آستاراچای و رودخانه مرداب در منطقه خلیل آباد را بسیار نامناسب عنوان کرد و توضیح داد : برآورد اولیه خسارات وارده به تأسیسات و زیرساخت های شهرستان در پی بارش شدید باران حدود 60 میلیارد ریال می باشد.
وی افزود : بیشترین میزان خسارت سیل به ماشین آلات شهرداری و مبلمان شهرهای آستارا و لوندویل ، تصفیه خانه آب شرب بهارستان ، خطوط انتقال آب ، راه روستایی ، انسداد مرز بین المللی جمهوری اسلانی ایران و جمهوری آذربایجان ، تأسیسات برق و سایر بخش ها وارد شده است.
رنجکش به تداوم امداد رسانی به سیل زدگان و حضور نیروهای خدماتی در مناطق مختلف شهر اشاره کرد و گفت : در حال حاضر با حضور نیروهای شهرداری و جمعیت هلال احمر ، آب 45 منزل مسکونی نیز تخلیه شده است و ادامه عملیات برای تخلیه آب سایر منازل ادامه دارد.
وی در پایان با انتقاد از عدم اطلاع رسانی به شهروندان نسبت به مزایای بیمه یادآور شد : باید با فرهنگ سازی مزایای بیمه برای شهروندان تبیین شود تا بتوانند بخش وسیعی از خسارت وارده به منازل و واحدهای تجاری و صنعتی خود را از این طریق به دست آورند.
فرماندار آستارا پیش از جلسه مدیریت بحران با حضور در مناطق مختلف شهرستان آستارا به اتفاق شهردار و جمعی از مدیران از نزدیک نسبت به برآورد خسارات و مشکلات، اقدام و دستورات لازم را نیز صادر کرد./ منبع : روابط عمومی فرمانداری آستارا
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان