Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : معاون امور اجتماعی بهزیستی استان گیلان گفت: هر ساله در کشور شاهد ۷۰۰ هزار طلاق در جامعه هستیم که سالانه ۸ هزار طلاق سهم استان گیلان است.

رضا جعفری عصر امروز در نشست آسیب شناسی کودک آزاری در ایران در محل دانشگاه گیلان اظهار داشت: کودک یک سرمایه انسانی است که باید تلاش های لازم برای حفاظت از این قشر آسیب پذیر انجام شود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی گیلان با بیان اینکه در جامعه ای زندگی می کنیم که برخی تنبیه را یک شیوه تربیتی می دانند عنوان داشت: هر ساله در کشور شاهد 700 هزار طلاق در جامعه هستیم که سالانه 8 هزار طلاق سهم استان گیلان است.

وی با اعلام اینکه از هر چهار ازدواج، یک ازدواج به طلاق ختم می شود خاطرنشان کرد: طبق آمار، امروزه در خانواده ها شاهد 50 درصد طلاق عاطفی و 25 درصد طلاق کامل هستیم و تنها 25 درصد از خانواده ها در شرایط مساعد و خوشبختی زندگی می کنند.

جعفری با بیان اینکه خشنونت فقط برخوردهای فیزیکی با کودک نیست گفت: این که کودک برخوردهای نامناسب را در خانواده ببیند و شاهد برخوردهای فیزیکی اعضای خانواده با یکدیگر باشد یک نوع آسیب و تجاوز به حقوق کودک است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه مشکلات روحی کودکان 90 درصد از داخل فضای خانواده و 10 درصد از خارج خانواده نشأت می گیرد افزود: بر اساس آمار وزارت بهداشت 23 درصد جامعه دچار اختلالات روانی هستند.

جعفری اظهار داشت : 35 درصد از متجاوزان در جامعه به دنبال تجاوز به کودکان هستند و 65 درصد به فکر رابطه با بزرگسالانند و گاهی نگاهشان معطوف به کودکان می شود.

وی با تاکید بر لزوم بسترسازی مناسب برای رفاه کودکان و تخلیه انرژی آنان در محیط خانواده ابراز داشت: اگر بخواهیم از هیجانات و احساسات فاصله بگیریم باید بگوییم در واقع والدین کودکان مورد تجاوز قرار گرفته نیز در بروز چنین مشکلی بی تقصیر نیستند زیرا نظارت کافی را بر کودک خود انجام نداده اند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی گیلان با انتقاد از عدم آموزش به کودکان جهت مراقبت و دفاع از خود در پیشامدهای اجتماعی تاکید کرد: در بسیاری از موارد کودک آزاری شاهد هستیم که دختران بیشتر از پسران مورد این آسیب بزرگ اجتماعی قرار گرفته اند.

جعفری با اشاره به لزوم ورود سمن ها و سازمان های مردم نهاد در زمینه حمایت از حقوق کودکان اظهار داشت: رسانه ها باید تلاش کنند تا علاوه بر انتقال کلیت خبر و تاثیر بر افکار عمومی جامعه، تحلیل های تخصصی پیرامون تشریح واقعه را نیز منتشر کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان