Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نائب رئیس اتاق اصناف کشور گفت: در شوره زار نظام بانکی با وام های بالای ۲۰ درصد شکوفه تولید و رقابت با کالاهای چینی، ژاپنی و آسیایی غنچه نمی زند.

جلال الدین محمد شکریه عصر امروز در همایش پلیس، امنیت و اصناف در رشت اظهار داشت: در اکثر کشورهای دنیا برای حفظ نظم برای هر هزار نفر 8 نفر نیروی انتظامی در نظر می گیرند و این آمار در کشور ایران برای هر هزار نفر 3.5 نفر مامور نیروی انتظامی است.

وی با بیان اینکه ارزیابی نیروی انتظامی در هر کشور بر حسب نوع فرهنگ و تولید شرارت کشورهای همسایه و طول مرزهای آن کشور است گفت: عملکرد نیروی انتظامی در ایران با وجود جنگ و شرارت در کشورهای همسایه متمایز و برتر از تمام کشورهای دنیا است.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور با اعلام اینکه اگر همه به وظایف خود به درستی عمل کنند نیازی به برخورد نیروی انتظامی و قوه قضاییه با بزه کاری های اجتماعی نیست اعلام داشت: باید فشارها از قوه قضاییه و نیروی انتظامی برداشته شود.

وی با اعلام اینکه بحث کمک به واحدهای تولیدی و پرداخت 10 هزار میلیارد تومان به بنگاه های کوچک بیش از 2 سال است که در کشور مطرح می شود عنوان داشت: هنوز بانک وام دهنده، میزان سود، نحوه پرداخت و تعداد ضامن ها برای دریافت این وام ها مشخص نشده است.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان با اشاره به اینکه حضور فروشگاه های بزرگ مواد غذایی خارجی در کشور یک خطر برای اقتصاد کشور است بیان داشت: این فروشگاه ها با عمده فروشی، فرهنگ کشور را به سمت مصرف تولیدات خارجی می برند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ابراز داشت: مالیات بر ارزش افزوده با سلایق مختلف در کشور گرفته می شود و مجلس باید یکبار برای همیشه تکلیف قانون دریافت مالیات بر ارزش افزوده را مشخص کند.

وی با اعلام اینکه نحوه برخورد با کالایی که به ظن قاچاق توقیف می شود درست نیست اعلام داشت: مدل های به روزتر برخی از کالاها مانند تلفن همراه سریعاً به بازار ورود می کند و تکلیف کالایی که با ظن قاچاق بودن توقیف شده باید سریع تر مشخص شود تا اصناف آسیب نبینند.

شکریه با بیان اینکه هزینه تولید در کشور زیاد است و هزینه برق، آب و گاز در واحدهای صنفی بسیار بالا است عنوان داشت: اگر دولت به دنبال تولید اشتغال است باید برای رونق کار در واحدهای صنفی هزینه کند و تنها سال گذشته 600 هزار نفر در واحدهای صنفی مشغول به کار شدند.

نائب رئیس اتاق اصناف کشور با تاکید بر اینکه در شوره زار نظام بانکی با وام های بالای 20 درصد شکوفه تولید و رقابت با کالاهای چینی، ژاپنی و آسیایی غنچه نمی زند خاطرنشان کرد: نظام بانکی کشور باید در خدمت تولید باشد.

وی با بیان اینکه فرهنگ خرید کالای ایرانی در مردم وجود دارد و این تولیدکنندگان هستند که باید کیفیت محصولات خود را به محصولات خارجی نزدیک کنند گفت: با ورود کالای قاجاق به کشور، قدرت رقابت با کالاهای خارجی از تولیدکنندگان ایرانی گرفته شده است.

نائب رئیس اتاق اصناف کشور با اعلام اینکه برپایی چادر ها در استان گیلان شایسته مسافران و مردم استان گیلان نیست بیان داشت: برپایی چادرها امنیت اخلاقی و فیزیکی استان را از بین می برد و نمی شود آماری از حضور مسافران در استان گیلان کسب کرد .

وی با بیان اینکه شهر رشت به عنوان شهر خلاق و شهر خوراک شناسی در یونسکو توسط پیگیری های شهرداری رشت ثبت شده است گفت: اگر خلاقیت، فعالیت و نوع برخورد واحدهای صنفی با گردشگران درست نبود شهر رشت به عنوان شهر خلاق در یونسکو ثبت نمی شد.

شکریه با اعلام اینکه شهر رشت قابلیت و ظرفیت تبدیل شدن به شهر جشنواره ها را داراست عنوان داشت: با تبدیل شدن رشت به شهر جشنواره ها، پول به این شهر سرازیر می شود اما در حال حاضر رشت کانالی برای عبور مسافران است و مسافران ایستادگی در شهر رشت ندارند .

عضو شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اینکه افراد شورای شهر باید شورای شهر مردم باشند نه شورای شهر شهرداری اظهار داشت: اگر شخصی شورای شهر مردم نباشد و در برابر برخی از درخواست ها تسلیم شود به درد کار اجرایی نمی خورد./ منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان