Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : فرماندار رشت با اشاره به عقب ماندگی شهرستان رشت از شاخص های استانی و کشوری گفت: شهرستان رشت رتبه نخست ضعف شبکه برق را در کشور دارد.

سیروس شفقی عصر امروز در همایش روستا در فرمانداری رشت با اشاره به سخنرانی توهین آمیز رئیس جمهور آمریکا در خصوص ایران اسلامی اظهار داشت: حساسیت و ناتوانی ترامپ نشانگر توانمندی تیم مذاکرات ایران اسلامی در توافق نامه برجام است.

فرماندار رشت با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادی انقلابی است که جوانان زیادی را در مبارزه با تروریسم از دست داده است، تصریح کرد: تروریست خواندن نهاد مقدس سپاه پاسداران بسیار مضحک است.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان باید به درستی بدانند که ایران اسلامی بر پایه وحدت و انسجام در مقابل هرگونه تهدیدی با اقتدار و افتخار ایستادگی می کند بیان کرد: این امر نشانگر پیروزمندی نظامی جمهوری اسلامی است.

فرماندار رشت با اشاره به گرامیداشت 15 مهرماه و روز روستا خاطرنشان کرد: دهیاری ها نهایی ترین حلقه اجرایی بین دولت و مردم هستند و همت شبانه روزی این افراد در اجرایی کردن مصوبات و سیاست های دولت در روستاها قابل تقدیر است.

شفقی با تاکید بر اینکه باید شرایط رفاهی و معیشتی روستاها به گونه ای تغییر کند که مردم برای مهاجرت معکوس به روستاها ترغیب شوند تصریح کرد: معضلات و دغدغه های معیشتی، رفاهی و بهداشتی باید در روستاها به طور کامل برطرف شود .

وی با بیان اینکه در سال های اخیر اقدامات مطلوب و تاثیرگذاری در راستای آبادانی و توسعه رفاهی روستاها با همت دهیاران انجام شده است تاکید کرد: دهیاری ها باید با استفاده از ظرفیت های موجود از کمترین منابع بهترین عملکرد را ارائه دهند.

فرماندار رشت حوزه پسماند، جذب مشارکت، برخورد با تخلفات ساختمانی و تعریض معابر در روستاها را نیازمند تلاش و همت مضاعف عنوان کرد و گفت:  ضعف برق و شرایط نامساعد آب شرب روستایی از عمده مشکلات موجود در روستاها است.

شفقی با اشاره به اینکه باید تذکری جدی در این راستا به سازمان آب و فاضلاب روستایی و شهری داد خاطرنشان کرد: با وجود برگزاری چندین جلسه و پیگیری مشکلات این حوزه، سازمان های مذکور به تعهدات خود در زمینه رفع مشکلات آب شرب در روستاها پایبند نبودند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات در خصوص اجرای تعهدات این سازمان ها در راستای تکمیل آب رسانی سراوان تاکید کرد: عدم تجهیز منطقه سراوان به آب شرب سالم با وجود لوله گذاری 300 کیلومتر برای 25 روستا با اعتبار 30 میلیارد تومانی به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

فرماندار رشت دهیاران را بازوان اجرایی سیاست های دولت در حل مشکلات و معضلات روستاها به ویژه آب و برق دانست و افزود: دهیاران باید به عنوان مدیران اجرایی روستاها پیگیر پروژه های روستای خود باشند.

شفقی با اشاره به عقب ماندگی شهرستان رشت از شاخص های استانی و کشوری در حوزه آب شرب تاکید کرد: نرخ برخورداری شهرستان رشت در حوزه آب شرب 67 درصد است و این شاخص در مقایسه با شاخص های استانی و کشوری نشان از عقب ماندگی شهرستان رشت در این حوزه است.

وی با بیان اینکه 21 میلیارد اعتبار به منظور اصلاح شبکه های آب رسانی و آب روستایی به شهرستان رشت اختصاص یافته تصریح کرد: با کمک دهیاران در شهرستان رشت 3 هزار تیر برق و 23 کیلومتر کابل خودنگه دار شبکه برقی تعویض شده است.

فرماندار رشت با تاکید بر اینکه شهرستان رشت رتبه نخست ضعف شبکه برق را در کشور دارد و این امر زیبنده این شهرستان نیست گفت: حوزه های صنعت، کشاورزی، گردشگری در شهرستان رشت نیازمند رونق است و باید به این امر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی توجه شود.

شفقی با بیان اینکه دهیاران با شناسایی ظرفیت های معمول روستا و با بهره مندی از حمایت های دولت در رفع مشکلات روستا در تلاش مضاعف باشند خاطرنشان کرد: با توجه به تمامی تلاش ها خلا ءهای قانونی بسیاری در مسیر رفع معضلات روستاها وجود دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان