Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه شالیکوبی های استان گیلان نو سازی می شوند گفت: در حال حاضر تنها ۲۰ درصد شالیکوبی های استان گیلان نوسازی شدند.

علیرضا شعبان نژاد صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه به منظور کاهش تولید ضایعات برنج در کارخانه ها، شالیکوبی های استان گیلان نو سازی می شوند اظهار داشت: تنها 20 درصد از شالیکوبی های برنج استان گیلان نوسازی شدند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان خاطرنشان کرد: طبق دستور وزارت جهاد کشاورزی امسال نوساری کارخانه های شالیکوبی در استان گیلان در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه خط ویژه بازسازی و احیای کارخانه های شالیکوبی با سهم اولیه تسهیلات 70 میلیون تومانی در استان گیلان آغاز می شود گفت: این اقدام به منظور احیاء و بازسازی کارخانه های شالیکوبی انجام می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه بازسازی و نوسازی کارخانه های شالیکوبی موجب کاهش ضایعات برنج در کارخانه ها می شود تاکید کرد: تنها 20 درصد کارخانه های شالیکوبی استان گیلان نوسازی شدند.

وی با اشاره به برداشت راتون در استان گیلان و با بیان اینکه امسال 43 هزار هکتار از اراضی شالیکاری استان به برداشت راتون اختصاص داده شده است تصریح کرد: امسال به دلیل کاهش بارندگی در پایان فصل برداشت کیفیت میزان برداشت راتون نسبت به سال گذشته با کاهش مواجه بوده است.

شعبان نژاد با تاکید بر اینکه تاکنون 30 هزار هکتار از میزان مذکور در استان گیلان برداشت شده است خاطرنشان کرد: کشاورزان گیلانی در سطح زیر کشت  40 هزار تن شلتوک برداشت می کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره اینکه از این میزان شلتوک 17 هزار تن برنج سفید تولید می شود تاکید کرد: برداشت راتون در استان گیلان ادامه دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان