Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از ورود نخستین کشتی لایروب اختصاصی بخش خصوصی کشور به منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا خبر داد.

«یونس رنجکش کیسمی» ، در نشست با منتخبین شهرستان مرزی بندر آستارا اظهار کرد : آستارا علی رغم برخورداری از ظرفیت های بالقوه و پتانسیل های بسیار بالا ، چالش ها و تهدیدات خود را دارد و اگر نتوانیم از این ظرفیت ها بهره مند شویم ، دچار مشکل خواهیم شد.

وی با بیان اینکه «آستارا» مینیاتوری از خاک جمهوری اسلامی ایران است ، ادامه داد : دولت تدبیر و امید برنامه ریزی های خوبی را برای توسعه آستارا در مسیر چشم اندازهای را که می تواند ظرفیت های این شهرستان ارتقا دهد ، داشته است.

وی همسایگی آستارا با کشور جمهوری آذربایجان از مسیر زمینی و مراوده اقتصادی این شهرستان با کشورهای حوزه خزر از راه دریا را موقعیتی استثنائی برشمرد و افزود : توسعه زیر ساخت های اقتصادی شهرستان با ایجاد خط ریلی بین المللی آستارا – آستارا ، تأمین مقدمات منطقه ویژه اقتصادی و توسعه جاذبه های گردشگری در دستور کار دولت قرار دارد.

رنجکش کیسمی خاطر نشان کرد : در طول هفت ماه گذشته ، بالغ بر 120 وزیر ، معاون وزیر ، استاندار و مدیر کل در آستارا حضور یافته و علاوه بر بازدید از زیرساخت های اقتصادی این شهرستان ، برای رفع موانع و مشکلات گام های تأثیر گذاری را برداشته اند.

وی نگاه های محلی را یکی از دلایل عقب ماندگی آستارا عنوان کرد و گفت : آستارا جایگاه ملی و فرا منطقه ای دارد ولی متأسفانه برخی از مدیران به دلیل حفظ سمت و میز خود در مقابل طرح های ملی ایستاده اند.

فرماندار آستارا در بخش دیگر سخنان خود به سرمایه گذاری دولت در حوزه های خدمات تجاری و گردشگری اشاره کرد و یادآور شد : با مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی ، شاهد توسعه منطقه ویژه اقتصادی آستارا هستیم و در همین راستا یک فروند کشتی لایروب و یک فروند پایلوت اختصاصی برای بندر خریداری شده است تا علاوه بر حفظ عمق آب ، شرایط برای ورود و پهلوگیری کشتی های پنج هزار و 500 تنی فراهم شود.

وی از احداث راه آبشار لاتون ، بهسازی حاشیه تالاب استیل عباس آباد ، احداث پیاده راه بازار ساحلی ، ایجاد دروازه ورودی آستارا از سمت اردبیل ، احداث سد لاستیکی در روستای خانه های آسیاب و سایر خدمات به عنوان دیگر برنامه های در دست اجرای شهرستان نام برد و تصریح کرد : خوشبختانه قطار توسعه آستارا به خصوص در حوزه اقتصاد شتاب گرفته است و در ماه های آینده با تکمیل خط ریلی آستارا – آستارا ، تحول عظیمی در حوزه اقتصاد منطقه روی خواهد داد.

وی از واگذاری 420 واحد مسکن مهر به متقاضیان سخن گفت و افزود : در بحث تجهیز بیمارستان و تکمیل کادر پزشکی مکاتباتی انجام شده است که در آینده ای بسیار نزدیک شاهد نتایج مثبتی در این حوزه خواهیم بود.

در ادامه این جلسه از عوامل و دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه ملی مطبوعات محلی در آستارا تجلیل به عمل آمد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان