Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

اختصاصی گیلانیان : هر وقت استاندار گیلان عوض می شود یک تغییرات کاغذی و تبلیغی در مبادلات تجاری با کشورهای آسیای میانه به ویژه آستراخان روسیه به وجود می آید . 

البته این مبادلات تنها به آستراخان منحصر نمی شود و گاهی تا داغستان هم کشیده می شود کما اینکه در زمان استانداری سعادتی این اتفاق افتاد و شایع شده بود تفاهمنامه داغستان اشتباهی به آستراخان برده شده بود .

یکی از اثرات برجسته تفاهمنامه های قبلی خط مسافری آستاراخان ، رشت - کیش بود که معلوم نشد چرا این بند تفاهمنامه به تاریخ سپرده شد و معلوم نشد به چه سرنوشتی مبتلا شد .

همین چند روز قبل هم به بهانه افتتاح سرای تجاری ایرانیان در آستراخان اعلام شد بر اساس تفاهم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و وزیر حمل و نقل و صنعت آستراخان، با ساخت اولین کشتی پیشرفته گردشگری در آستراخان، خط مسافری دریایی خزر در سال آینده راه اندازی می شود.

به همان دلیل که پروژه اول جوانمرگ شد این نیز به همان دلیل خیر نخواهد خورد زیرا سال هاست که نه تنها گیلان بلکه ایران موقعیت خود را در بازارهای آسیای میانه از دست داده است ، فقط تنها راه این است که دعا کنیم تحریم روسیه ادامه یابد بلکه گیلانیان زورزورکی برخی محصولات شان را به این کشورها صادر کنند .

صد البته وجود قوانین دست و پاگیر صادراتی ، عدم حمایت اطلاعاتی و مالی از صادر کنندگان در قیاس با رقبای خارجی و بی اثر بودن اتحادیه های صادر کنندگان ، حضور پیله وری در بازار های آسیای میانه ، عدم امکان خدمات بعد از فروش ، عدم همکاری با استاندار کشورهای مبدا به ویژه آستراخان و ... از عمده دلایل عدم موفقیت است .

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان