Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به استفاده برداشت مواد معدنی در راستای منافع استان گیلان افزود: در صدور اجازه برداشت های معدنی، پروژه های عمرانی استان جهت ایجاد تأسیسات زیرساختی و ابنیه عمومی در اولویت می باشند.

فرهاد دلق پوش، ظهر امروز در کمیته رسیدگی به وضعیت معادن استان گیلان در سالن جلسات سازمان بابیان اینکه معادن به عنوان یکی از مزیت های متعدد استان گیلان است اظهار کرد: علی رغم وجود چند کارخانه صنایع معدنی، سهم استان در بحث فرآورده های معدنی اندک است و گسترش استخراج و فرآوری مواد معدنی ضمن ایجاد ارزش افزوده می تواند نیازهای نیروهای تحصیلکرده بخش معدنی استان را نیز پاسخگو باشد.

وی با اشاره به استفاده برداشت مواد معدنی در راستای منافع استان گیلان افزود: در صدور اجازه برداشت های معدنی، پروژه های عمرانی استان جهت ایجاد تأسیسات زیرساختی و ابنیه عمومی در اولویت می باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با تاکید بر نظارت موثر بر برداشت های معدنی استان بیان کرد: با توجه به اقلیم طبیعی استان برداشت های معدنی، نظارت و دقت بیشتری مورد نظر است و در این راستا نیازمند تعامل سایر نهادها از جمله آب منطقه ای، محیط زیست، منابع طبیعی و نیروی انتظامی استان می باشیم.

وی با مقایسه استان گیلان با بسیاری از استان ها ی کویری کشور، از بی توجهی به پتانسیل ها و مزیت های موجود گیلان گلایه کرد و افزود: در گیلان با توجه به پتانسیل های موجود، نیازی به خلق مزیت نداریم که برای سرمایه گذار و توسعه اقتصادی جذاب باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان بیان کرد: فقط سیاست گذاری درست برای بهره مندی از منابع و مزیت های موجود در جهت ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی استان، کفایت می کند.

دلق پوش مطرح کرد: تشکیل شورای معادن در استان بعنوان هم طراز شورای عالی معادن کشور در جهت سیاست گذاری مطلوب، یک نیاز اساسی است و باید به نحوی برنامه ریزی گردد که از خام فروشی برخی مواد معدنی استان جلوگیری شود و از مزیت ذخایر معدنی در راستای توسعه اقتصادی استان و اشتغال آفرینی بهره گیری شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان بابیان اینکه استفاده از منابع معدنی در تامین مواد اولیه پروژ های صنعتی و فراهم نمودن امکانات زیرساختی و عمرانی استان ضروری است گفت: قطعا باید به نحوی برنامه ریزی و هدف گذاری کنیم که از مزیت های معدنی استان در پروژه های کلان که منجر به بهبود وضع اقتصادی استان می شود، استفاده گردد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان