Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار صبح امروز در جلسه کارگروه رفع موانع تولید گفت: تمامی ظرفیت ها را در جهت تجدید توان واحدهای تولیدی و ارتقاء اشتغال بکارگیر خواهیم گرفت.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این جلسه تقویت تولید را ضامن حفظ و ارتقاء اشتغال دانست و گفت: آسیب شناسی جدی واحدهای تولیدی و صنعتی و اجماع منطقی برای رفع مشکلات تولید کنندگان بسیاری ضروری است.

وی برلزوم ثبت عملکرد بانک ها در سامانه ی بهین یاب به منظور دسترسی دقیق به اقدامات صورت گرفته تأکید کرد و گفت: میزان سهم تعیین شده برای هر یک از دستگاه های اجرایی و بانک های عامل به آنان ابلاغ شود و باید تلاش گردد تا فراتر از سهم تعیین شده محقق شود.

استاندار گیلان با اشاره به تعیین برش شهرستانی و اقدامات تعیین شده برای دستگاه های استان اظهار داشت: فرمانداران مکلف هستند به صورت هفتگی روند اجرایی شدن اقدامات را گزارش کنند.

وی با اشاره به اینکه در مقایسه ی صورت گرفته امسال و سال گذشته در مدت مشابه نگرانی خاصی در روند اقدامات حمایتی از واحدهای تولیدی وجود ندارد افزود: باتوجه به محدودیت زمانی که تا پایان سال وجود دارد انتظار ما از دستگاه های اجرایی این است تا با جدیت بیشتر فراتر از تعهدات خود اقدام نمایند.

وی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی پس از معرفی پرونده ها به بانک های عامل باید ضمن پیگیری، نحوه ی پرداخت به واحدهای تولیدی را به صورت دقیق رصد کنند.

استاندار گیلان با اشاره اینکه در هر مسیری که می توانیم از واحدهای تولیدی حمایت کنیم باید با جدیت گام برداشته شود گفت: در جلسات اخیر کارگروه رفع موانع تولید خوشبختانه شاهد رویکرد مثبت و حمایتی مدیران بانکی و دستگاه های اجرایی استان هستیم که امیدوارم با چنین رویکردی روبه جلو گام بردارند.

وی اظهار داشت: از تمامی ظرفیت ها باید برای تجدید توان واحدهای تولیدی و ایجاد هر چه بیشتر ظرفیت های اشتغالزا بکار گرفته شود.

وی بر لزوم پیگیری مجدانه برای احیای واحدهای نیمه فعال استان تأکید کرد و گفت: مدیران دستگاه های اجرایی نشست های حمایتی خود با صاحبان تولید را با هدف رفع موانع در دستور کار قرار دهند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه برای حوزه های مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وظایف متمایزی را قائل هستیم افزود: طرح بوم گردی می تواند اشتغال زایی بسیاری را در سطح روستاها ایجاد کند که حداقل تا پایان هفته ی آینده باید درخصوص روستاهای هدف به جمع بندی برسیم.

وی بر ضرورت حفظ ساختار و بافت روستاها تأکید و تصریح کرد: با اجرای این طرح که ظرفیت بسیاری در آن نهفته است درآمدزایی بالایی برای واحدهای مختلف ایجاد می شود.

دکتر سالاری خاطر نشان کرد: اگر این طرح به خوبی اجرا شود به اندازه ی بسیاری از اقدامات حوزه های دیگر نتیجه بخش و اثرگذار است.

وی افزود: با اشتغالزایی در سطح روستا علاوه بر ایجاد تحولات اساسی از مهاجرت نیز جلوگیری می شود.

در ادامه ی این نشست وضعیت پنج واحد تولیدی و صنعتی استان بررسی و تدابیر لازم در خصوص رفع موانع ، چالشهای تسهیلاتی و زیرساختی آنها اتخاذ شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان