Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت: آموزش وپرورش و نگاه تیزبین رسانه ها باید در ترویج فرهنگ درست در جامعه پویا باشند تا با ارتقای دانش اجتماعی به خانواده ها و کودکان از چنین آسیب های جلوگیری شود.

علی پورحسن ظهر امروز در میزگرد خبری آسیب شناسی کودک آزاری در ایران در دفتر خبرگزاری تسنیم گیلان اظهار کرد: کودک آزاری یکی از معضلات غیر قابل انکار اجتماعی ایران و همه نقاط جهان است که هر جامعه ای قوانینی را برای مواجه با آن هم پیش بینی کرده است.

وی با اشاره به قتل «اهورا» کودک دوساله گیلانی توسط ناپدری خود، افزود: این مطلب درگذشته، حال و آینده وجود داشته و خواهد داشت، اما امروزه به دلیل نقش فعال رسانه ها مسئله اهورا بازتاب پیداکرده است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان علت کودک آزاری را فقر فرهنگی و فقر اقتصادی عنوان کرد و گفت: منشا فقر اقتصادی به دولت ها برمی گردد که باید سطح معیشت مردم را به گونه ای ارتقا دهند که افراد، برای پر کردن خلاء آن دست به کودک آزاری نزنند.

وی با تبیین اثرات فقر اقتصادی خاطرنشان کرد: وقتی کودکان کار جهت تامین معاش مجبور به کار در زمان کودکی می شوند، روح و روان آنها دچار آسیب می شود لذا میتوان آن را مصداقی از کودک آزاری نامید.

پورحسن فقر فرهنگی خانواده ها را از دیگر عوامل ایجاد کودک آزاری دانست و گفت: آموزش وپرورش و نگاه تیزبین رسانه ها باید در ترویج فرهنگ درست در جامعه پویا باشند تا با ارتقای دانش اجتماعی به خانواده ها و کودکان از چنین آسیب های جلوگیری شود.

وی با اذعان به اینکه در زمانه ای مختلف چنین اتفاقاتی رخ می داده است، تصریح کرد: فقر فرهنگی نه تنها منجر به کودک آزاری در جامعه می شود بلکه ما امروز شاهد نابهنجاری های مانند طلاق هستیم که در برخی از موارد آمارها نشان می دهند کودک آزاری آمار کمتری از دیگر ناهنجاری های جامعه دارد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با اشاره به اینکه جامعه امروز جامعه ای در حال گذار از سنت به مدرنیته است افزود: می توان با فرهنگ سازی، مسئولیت پذیری و آموزش از خطرات این گذار جلوگیری نمود.

پورحسن با تاکید بر اینکه این ناهنجاریها در کشور به صورت پازل به هم متصل است خاطرنشان کرد: اگر یک ناهنجاری در یک استان اتفاق می افتد و بازتاب پیدا می نماید، به معنای منزه بودن دیگر استانها از آن آسیب نیست.

وی گفت: برخی از اتفاقات در استانها به دلیل پایین بودن تعداد رسانه در آن استانها بازتاب نمی یابد، اما اگر مسئله ای در استان گیلان ایجاد شود از نگاه رسانه ها دور نمی ماند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با تاکید به نقش مهم رسانه ها در ارتقای فرهنگ در جامعه، خاطرنشان کرد: ارتقای دانش اجتماعی خانواده را در دستور کار خود قرار دهیم تا خانواده ها آموزش ببینند که چگونه با فرزندان خود ارتباط داشته باشند و کودکان چگونه با حقوق خود آشنا شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس، ظهر امروز میزگرد خبری با موضوع آسیب شناسی کودک آزاری در ایران در دفتر خبرگزاری تسنیم گیلان با حضور معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان سرپرست روابط عمومی و تشریفاتی استانداری تحلیلگر و مدرس دانشگاه در حوزه جزا و معاون اجتماعی بهزیستی استان گیلان اصحاب رسانه برگزار شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان