Thursday، 29 February 2024 | پنجشنبه، 10 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل حفاظت از محیط زیست گیلان با تاکید بر اینکه رشت نیازمند فنّاوری مدیریت پسماند با دستگاه زباله سوز 600 تنی است، گفت: اتفاقی که در منطقه سراوان افتاده چیزی جز کم کاری شهرداری رشت نبوده است.

قربانعلی محمد پور امروز در کمیته مدیریت پسماند شهرستان رشت بر لزوم استقرار دستگاه زباله سوز با فنّاوری روز تاکید و اظهار کرد: حدود 28 ماه گذشته با جدیت استقرار فنّاوری را در دستور کار قراردادیم و بنا شد تا فنّاوری روز مدنظر شرکت طرف قرارداد ساماندهی زباله در سراوان باشد.

وی با اشاره به وضعیت بحرانی زباله در منطقه سراوان و با تاکید بر اینکه همه اقدامات در رابطه با ساماندهی زباله در سراوان انجام شده، افزود: اتفاقی که در منطقه سراوان افتاده چیزی جز کم کاری شهرداری رشت نبوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با تاکید بر اینکه معضل زباله در رشت بحرانی است، گفت: امروز در سطح مدیریت شهری هیچ کاری واجب تر و اولی تر از مدیریت پسماند نداریم.

محمد پور با اعلام اینکه اقداماتی در رابطه با توسعه خیابان ها و امور فرهنگی خوبی در رشت صورت گرفته اما اتفاقی خوب در حوزه پسماند دیده نشده، خاطرنشان کرد: بااینکه اقدامات تذکرانه و قضایی در رابطه با پسماند زباله در شهرستان ازجمله سراوان انجام شده اما هیچ اتفاقی از سوی شهرستان نیفتاده و ما نیازمندیم همه دستگاه را در رابطه با مدیریت پسماند کمک کار باشند.

وی با تاکید بر اینکه رشت نیازمند فنّاوری مدیریت پسماند با دستگاه زباله سوزی 600 تنی است، افزود: حفاظت از محیط زیست منتظر است تا اصلاحیه های این پروژه از شهرداری به ما برسد تا بتوانیم این موضوع را پیگیری کنیم و اجرای پروژه را تسریع ببخشیم.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست گیلان با اعلام اینکه محیط زیست نقش نظارتی خود را دنبال کرده، گفت: اقدامات قضایی در رابطه به شهرداری ها و دستگاه ها انجام شده اما نمی توان از این نوع اقدامات انجام گرفته رضایت داشت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان