Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان داشتن پیوست فرهنگی معنایی نداشته و فرهنگ باید در ریشه و اساس تمام امور قرار گیرد، گفت: مصوبات شورای فرهنگ عمومی باید قابلیت اجرا داشته و مراکز فرهنگی، ورزشی و دیگر نهادها باید به برنامه های فرهنگی ارزش قائل باشند.

فیروز فاضلی پیش از ظهر امروز در همایش گفتمان سازی فرهنگ عمومی در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد این شهرستان به مناسبت فرارسیدن روز فرهنگ عمومی اظهار کرد: فرهنگ استفاده از فنّاوری های روز جهان از جمله تلگرام و اینستاگرام برای مردم ایران غریب است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با اشاره به اینکه اندیشه باید در زبان جاری شود، تصریح کرد: اندیشه، زبان و کردار می تواند فرهنگ مردم را شکل دهد و فرهنگ زیرمجموعه تمام حوزه های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ورزشی است.

وی با بیان اینکه فرهنگ باید توسط نخبگان کشور ایجاد و پرورش یاید، خاطرنشان کرد: هرکجا که فرهنگ ایرانی اسلامی شکل بگیرد از همان فرهنگ ایرانی اسلامی می توان به عنوان یک فرهنگ عمومی در جامعه استفاده بهینه کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با تصریح براینکه داشتن پیوست فرهنگی معنایی نداشته و فرهنگ باید در ریشه و اساس تمام امور قرار گیرد، بیان کرد: مصوبات شورای فرهنگ عمومی باید قابلیت اجرا داشته و مراکز فرهنگی، ورزشی و دیگر نهادها باید به برنامه های فرهنگی ارزش قائل باشند.

امام جمعه آستارا نیز در همایش مذکور با اشاره به اینکه آسیب های مسائل شرعی و اجتماعی در شورای فرهنگ عمومی موردبررسی قرار می گیرد، اظهار کرد: تمام تلاش ما در نشست های شورای فرهنگ عمومی شناسایی و بررسی جهت ریشه کردن بدعت های غلط است.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم حافظ نیا با تأکید براینکه مصوبات شورای فرهنگ عمومی باید پشتوانه قانونی داشته باشند، تصریح کرد: فرمانداری و دیگر دستگاه های اجرایی مرتبط با فرهنگ باید خود را ملزم به اجرا و رعایت مصوبات شورای فرهنگ عمومی کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان آستارا مسائل معنوی را در فرهنگ سازی تأثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: ورود بیش از هشت هزار زائر غیر ایرانی از کشورهای جمهوری آذربایجان، روسیه و گرجستان به خاک ایران ظرفیتی است که به واسطه آن می توان فرهنگ ایرانی اسلامی را به زوار غیرایرانی انتقال داد.

فرماندار شهرستان آستارا نیز در همایش مذکور با بیان اینکه به باورهای پذیرفته شده در جامعه از سوی مردم فرهنگ عمومی گفته می شود، اظهار کرد: چالش های مختلفی در سبک زندگی امروزه ما انسان ها وجود دارد که می توان این چالش ها را به واسطه فرهنگ دینی و اسلامی برطرف کرد.

یونس رنجکش با اشاره به اینکه فرهنگ ایران اسلامی چه در سطح کشور و چه در سطح استان و چه در سطح شهرستان زبان زد خاص و عام است، تصریح کرد: زمینه و بستر فراگیری آموزه های اسلامی ایرانی را در دانشگاه ها و مدارس برای نسل امروز جامعه باید فراهم کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا با تصریح براینکه مشارکت اجتماعی مردم در نهادینه کردن فرهنگ به ویژه در حوزه اقتصاد مقاومتی لازم و ضروری است، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی تکیه بر داشته های خویش و اینکه بتوانیم چه طور از این داشته در راستای رسیدن به توسعه کشور بهره ببریم./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان