Sunday، 14 July 2024 | یکشنبه، 24 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه اکنون توجه به معضلات گسترده مقوله پسماند در رشت از هیچ مقوله ای در مدیریت شهری رشت مهم تر نیست، گفت: وضعیت کنونی ایستگاه زباله سراوان نتیجه کم کاری شهرداری است.

قربانعلی محمد پور عصر امروز در نشست بررسی و ساماندهی مشکلات ایستگاه زباله سراوان رشت اظهار داشت: یکی از الزامات استقرار و احداث نیروگاه زباله سوز سراوان، استاندارد EPA سال 2012 بوده که هم اکنون استاندارد EPA 2016 محقق شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان با بیان اینکه وضعیت کنونی پسماند در منطقه سراوان تنها نتیجه کم کاری شهرداری رشت است افزود: کم کاری شهرداری وضعیت ایستگاه زباله سراوان را به شرایط کنونی رسانده است .

وی وضعیت زباله در منطقه سراوان را بحرانی عنوان کرد و با اشاره به عدم حضور شهردار رشت در جلسه افزود: با توجه به معضلات گسترده مقوله پسماند در رشت، در حال حاضر هیچ مقوله ای در مدیریت شهری مهم تر و حیاتی تر از مدیریت پسماند نیست.

محمدپور با بیان اینکه در خصوص مدیریت پسماند در مجموعه شهرداری رشت کم کاری شده است تاکید کرد: با توجه به مشکلات گسترده پسماند در شهر شهرستان، این مقوله از سدی مجموعه شهرداری نیازمند توجه بیشتر است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان بخش غربی و شرقی استان گیلان را نیازمند نیروگاه زباله سوز عنوان کرد و گفت: آخرین گزارش از مدیریت پسماند ایستگاه زباله سراوان ماه گذشته به اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان ارسال شده است.

محمدپور با تاکید بر اینکه محیط زیست استان گیلان نقش نظارتی خود در تمامی ابعاد دنبال کرده و این روند را دنبال می کند افزود: محیط زیست استان گیلان برخورد با تخلفات و اقدامات قضایی در خصوص عدم توجه به مسائل مربوط را دنبال می کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان