Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : معاون سازمان برنامه و بودجه کشور احداث پالایشگاه تولید فراورده های خونی و پلاسما و اجرای طرح مجتمع داروسازی شرکت مشتقات پیشرفت سلامت در گیلان را مد نظر قرار داد و خاطرنشان کرد: قرار است سندیکایی با محوریت باتک ملی تشکیل شود.

سید حمید پورمحمدی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان گیلان که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، با اشاره به برنامه های اجرایی اشتغال روستایی و عشایری و زمینه سازی برای ایجاد اشتغال در بخش های مختلف، اظهار کرد: سهم درخوری برای گیلان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه توجه سازمان برنامه و بودجه بر تکمیل طرح های نیمه فعال و غیر فعال است، افزود: این طرح ها را به چند بخش تقسیم کردیم که در این راستا، در بخش کشاورزی 10 طرح با اعتبار 104 میلیارد تومان نیازمند هماهنگی و پیگیری بانک کشاورزی است.

معاون امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور، با بیان اینکه 5 طرح در بخش گردشگری گیلان با اعتبار 56 میلیارد تومان تعریف کردیم، گفت: طرح های مذکور با توافق 3 میلیاردی بانک صادرات، 35 میلیاردی بانک ملی و 8 میلیاردی بانک سپه انجام می شود که نیازمند پیگیری است.

پورمحمدی از معرفی 5 طرح به بانک های صادرات، سپه، صنعت و معدن، کشاورزی و ملی با تسهیلات 432 میلیارد تومان و 220 میلیون یورو خبر داد و اضافه کرد: قرار است یک سندیکایی از بانک ها ایجاد کنیم و طرح های مهم استان را در دستور کار قرار دهیم. یکی از این طرح ها طرح «صنایع پایین دستی آلومینیوم» با محوریت بانک ملی است که به پیگیری مداوم نیاز دارد.

این مقام مسئول، با بیان اینکه چند کارگروه برای طرح های گیلان در سازمان برنامه و بودجه کشور تشکیل داده ایم، یادآور شد: این کارگروه ها در بخش های کشاورزی، محیط زیست، منابع طبیعی و آبزی پروری با هدف توسعه پایدار اشتغال و با اعتباری حدود 194 میلیارد تومان و 2 هزار و 150 نفر شغل فعال هستند.

پورمحمدی، با بیان اینکه کارگروه صنعت گیلان بر اشتغال در حوزه پوشاک تمرکز دارد، گفت: براساس تفاهم نامه های موجود، سرمایه  گذاران شناسایی و کارگاه ها در شهرک ها و نواحی صنعتی مشخص شده است.

وی با اشاره به بررسی وضعیت هتل های سه ستاره نیمه تمام در لاهیجان، آستارا و انزلی در کارگروه گردشگری، عنوان کرد: با بانک ملی و سپه توافق های اولیه جهت تکمیل و تجهیز این هتل ها انجام گرفته است.

معاون سازمان برنامه و بودجه گیلان، احداث پالایشگاه تولید فراورده های خونی و پلاسما و اجرای طرح مجتمع داروسازی شرکت مشتقات پیشرفت سلامت را مد نظر قرار داد و خاطرنشان کرد: قرار است سندیکایی از بانک های ملی، کشاورزی، صنعت و معدن، سپه و صادرات در این باره تشکیل شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان