Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان این تشکیلات را تنها حامی اصحاب رسانه برشمرد و گفت: اصحاب رسانه بدون هیچ گونه نگاه خاصی تنها به توسعه گیلان فکر می کنند هستند و تنها انتظار حمایت از دولت را دارند.

کریم خرسندی امروز در حاشیه نشست خبری سخنگوی دولت در سالن الغدیر استانداری گیلان با اشاره به دائمی بودن مشکلات اصحاب رسانه اظهار کرد: مشکلات رسانه ها تمامی ندارد و همیشگی است.

وی از برگزاری جشنواره و نمایشگاه مای مطبوعات در منطقه آزاد انزلی خبر داد و افزود: سه روز نمایشگاه مطبوعات در استان صرفاً برای روزنامه ها و مطبوعات برگزار خواهد شد.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان بابیان اینکه خانه مطبوعات گیلان تنها حامی اصحاب رسانه است، گفت: خانه مطبوعات فعالیت های صنفی و فرهنگی اصحاب رسانه را دنبال می کند و طبق اساس نامه خانه مطبوعات اولین انتخابات الکترونیک را در سطح کشور برگزار کرده ایم و بالای 80 درصد اصحاب خانه مطبوعات در آن شرکت داشتند.

خرسندی از عدم تمکن مالی رسانه ها انتقاد کرد و افزود: اصحاب رسانه بدون هیچ گونه نگاه خاصی تنها به توسعه گیلان فکر می کنند هستند و تنها انتظار حمایت از دولت را دارند.

وی بیمه خبرنگاران را دغدغه همه خبرنگاران نام برد و گفت: به گفته معاون وزیر مدیران مسئول رسانه ها باید خبرنگاران را بیمه کنند و حق بیمه خود را از دولت بگیرند اما این مهم به دلیل نداشتن تمکن مالی صاحبان رسانه و سرمایه گذاران ممکن نیست.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان حذف یارانه مطبوعات را یک بحران صنفی برشمرد و گفت: حذف یارانه مطبوعات برای بسیاری از اصحاب رسانه یک بحران است و از سال 95 این امتیاز برای رسانه ها حذف شده است.

خرسندی با اشاره به طرح ارائه کاغذ رایگانی روزنامه و مطبوعات در دولت های ماقبل نهم خاطرنشان کرد: قبلاً یارانه ای به عنوان یارانه کاغذ پرداخت می شد اما این نوع یارانه جای خود را به پول در دوران احمدی نژاد عوض کرد گرچه ما خواستاریم همان کاغذ یارانه ای به اصحاب مطبوعات برگردد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان