Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیکاری 23 درصدی مردم انزلی علیرغم اعلام کاهش نرخ بیکاری به زیر 10 درصد از سوی مسئولان، گفت: اگر راه آهن به انزلی نرسد اصلاً توجیه اقتصادی ندارد چون برای این خط ریلی دو میلیون تن بار و 300 هزار مسافر در نظر گرفته شد است.

حسن خسته بند امروز در شورای برنامه ریزی و توسعه استان گیلان با اشاره به فضای بی پولی در جامعه اظهار کرد: گزارش هایی که از سوی مسئولان برنامه وبودجه ارائه شده باید در اختیار مدیران کل استان قرار بگیرد و واقعی و غیرواقعی بودن آن ها مورد ارزیابی قرار بگیرد.

وی با اشاره به تناقض آماری در خصوص نرخ بیکاری شهرستان افزود: عنوان شده نرخ بیکاری در انزلی تک رقمی شده اما من سند دارم که در حال حاضر 23 درصد مردم شهرستان و واجدین شرایط کار بیکار هستند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاستی ها در رابطه با تالاب انزلی گفت: برای ساماندهی تالاب انزلی حدود 9 میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار هستیم اما این در حالی هست که دو میلیارد تومان فقط برای تالاب جلسه گذاشته ایم و حرف زده ایم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بر لزوم ساماندهی تالاب انزلی تاکید کرد و گفت: در 23 هکتار از تالاب انزلی رسوب گذاری شده و نباید با سهل انگاری همان قضیه خشکی دریاچه ارومیه برای ما پیش بیاید.

خسته بند با اشاره به فاضلاب انزلی، کنارگذر انزلی-رضوانشهر و ماهی در قفس گفت: توجه به زیرساخت های توسعه ای در شهرستان بندرانزلی نیازمند اعتبارات و منابع بیشتر است و دولت باید توجه بیشتری در این حوزه ها داشته باشد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی به لزوم توجه دولت به ناجیان غریق در دریای و سواحل انزلی اشاره داشت و گفت: موضوع نجات غریق در انزلی با 1 میلیارد تومان حل می شود اما باید گفت جمعیت ناجیان غریق روزبه روز در حال کاهش است و اکنون از 27 نفر به 6 نفر رسیده اند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی همچنین اشاره ای به موضوع بیمه صیادان و صاحبان پره پرداخت و گفت: قرار بود در راستای هدفمندی یارانه ها دولت صاحبان و فعلان پره را بیمه کند اما با نامه نگاری ها صورت گرفته کار بیمه صیادان سخت تر شد است.

وی از عدم اختصاص بودجه به مراکز درمانی انتقاد کرد و گفت: قرار بود 30 میلیارد تومان سازمان برنامه بودجه به بیمارستان ها بدهد و همین مقدار نیز وزارت بهداشت مکلف بود بپردازد اما بااینکه وزارت بهداشت 15 میلیارد تومان پرداخت کرده متأسفانه از تخصیص اعتبار سازمان برنامه وبودجه خبری نیست و وضعیت درمان استان بسیار خطرناک است و هرلحظه امکان اعتصاب کارکنان و کادر پزشکی وجود دارد.

نماینده مردم انزلی در مجلس به واگذاری راه آهن به شرکت چینی تاکید کرد و گفت: اگر راه آهن به انزلی نرسد اصلاً توجیه اقتصادی ندارد چون برای این خط ریلی دو میلیون تن بار و 300 هزار مسافر در نظر گرفته شد است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان