Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان در نشست با خانواده جهاد کشاورزی استان گفت: منابع ملی متعلق به عموم مردم است و بایستی به جای نه گفتن به مردم روش درست بهره وری از این منابع را به آنها آموزش داده و راهکار ارائه دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این نشست که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیران کل جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و سایر مدیران و کارمندان خانواده بزرگ جهاد کشاورزی استان در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، با اشاره به نقش اثرگذار جمع حاضر در زندگی مردم، اظهار کرد: کیفیت زندگی مردم تا حد بسیار زیادی به نوع کارکرد و عملکرد شما بستگی دارد و تقریباً می توان گفت هیچ حوزه ای یافت نمی شود که از نوع عملکرد شما متاثر نباشد.

*زمانی عملکردتان مطلوب است که خیرش به مردم برسد*

وی ادامه داد: این جمع نقش اساسی و تأثیرگذار در توسعه استان و کیفیت زندگی مردم دارد و اعتقاد دارم زمانی عملکردتان مطلوب است که خیرش به مردم برسد و اثر مثبت آن در زندگی مردم ملموس باشد.

*زمانی اقدامات شما مطلوب خواهد بود که با رویکرد واقع بینانه و جسورانه پیش روید و در مسیر خدمت به مردم از هیچ چیز نترسید*

استاندار گیلان با بیان اینکه انتظار دارم برنامه محور عمل کنید و همواره بر عملکرد خود نظارت داشته باشید، گفت: زمانی اقدامات شما مطلوب خواهد بود که با رویکرد واقع بینانه و جسورانه پیش روید و در مسیر خدمت به مردم از هیچ چیز نترسید. دکتر سالاری اضافه کرد: همزمان با ارائه طرح های راهبردی، جهت انجام اطلاعات تکمیلی تلاش کنید و بدانید که هر چه در این حوزه وقت بگذارید کم است.

*تلاش کنیم همواره عمل گرایانه پیش برویم*

وی با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و مردم که ولی نعمت ما هستند، عنوان کرد: بایستی بدور از ارائه راه کارهای انتزاعی و هرگونه کم کاری، به گونه ای عمل کنیم که تصمیمات ما جامعیت لازم را داشته باشد و تلاش کنیم همواره عمل گرایانه پیش برویم.

*بایستی استفاده درست از منابع طبیعی را برای دستگاه های دیگر و مردم ترسیم کنید*

استاندار گیلان اظهار کرد: اینکه چگونه از منابع طبیعی استفاده شود که ضمن حفظ اراضی ملی، بهره وری از منابع طبیعی را افزایش دهیم، کاری است که همت و خلاقیت شما را می طلبد؛ ظرافت و اهمیت کار شما و تمایز گیلان با سایر استان ها در همین امر نمایان می شود. دکتر سالاری ادامه داد: شما متولی اصلی این حوزه هستید و بایستی استفاده درست از منابع طبیعی را برای دستگاه های دیگر و مردم ترسیم کنید.

*در شرایطی نیستیم که زمان را از دست بدهیم؛ باید برنامه محور و با سرعت پیش برویم*

وی گفت: در شرایطی نیستیم که زمان را از دست بدهیم؛ باید برنامه محور و با سرعت پیش برویم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به 48 کمیته اجرایی که به منظور پیشبرد اهداف توسعه محور استان تشکیل شده است، خاطر نشان کرد: حداقل 10 کمیته از کمیته های مذکور به طور خاص مربوط به همین جمع حاضر است، حال اینکه تعداد زیادی از سایر کمیته ها نیز به طور غیر مستقیم به حوزه ی کاری شما مربوط می شود و این موضوع بیانگر نقش اساسی شما در توسعه استان است.

*رسالت ما حفظ منابع طبیعی و اراضی ملی است*

*منابع ملی متعلق به عموم مردم است و بایستی به جای نه گفتن به مردم روش درست بهره وری از این منابع را به آنها آموزش داده و راهکار ارائه دهیم*

*دست به عصا راه رفتن و محتاطانه عمکل کردن زیبنده نیست*

دکتر مصطفی سالاری با بیان اینکه رسالت ما حفظ منابع طبیعی و اراضی ملی است، یادآور شد: باید به خاطر داشته باشیم منابع ملی متعلق به عموم مردم است و بایستی به جای نه گفتن به مردم روش درست بهره وری از این منابع را به آنها آموزش داده و راهکار ارائه دهیم؛ دست به عصا راه رفتن و محتاطانه عمکل کردن زیبنده نیست.

*اگر برای رضای خدا و با هدف خدمت به مردم عمل کنیم دچار نقصان و خطا نخواهیم شد*

وی با بیان اینکه متأسفانه امروز مانع اصلی بخش خصوصی خودمان هستیم، اضافه کرد: اگر برای رضای خدا و با هدف خدمت به مردم عمل کنیم دچار نقصان و خطا نخواهیم شد. استاندار گیلان شجاعانه تصمیم گرفتن را از مصادیق درستکار بودن یک مدیر برشمرد و اظهار داشت: کسی که با هدف رضایت خدا و خلق خدا کار می کند، از هیچ چیز نمی ترسد، با جرأت تصمیم می گیرد و یقیناً خدا نیز نمی گذارد چنین شخصی لطمه ببیند.

*غیر از خدا هیچکس ما را محاکمه نمی کند*

*مبادا کارآفرینی که می خواهد سرمایه خود را در اختیار توسعه استان قرار دهد از خود برانید*

استاندار گیلان تأکید کرد: مبادا کارآفرینی که می خواهد سرمایه خود را در اختیار توسعه استان قرار دهد از خود برانید که این با هدف جلب رضایت خدا و خلق خدا مغایرت دارد؛ غیر از خدا هیچکس ما را محاکمه نمی کند. دکتر سالاری ادامه داد: باید با مردم صادق باشیم و اگر اشتباهی کردیم نیز با مردم صادقانه سخن بگوییم؛ یقیناً مردم خدمتگزاران خود را خواهند بخشید.

*ملاک من برای تعریف رابطه با همکارانم، میزان و نحوه خدمات رسانی آنها به مردم است*

*قرابت ما به کسی می رسد که فقط و فقط برای مردم کار کند و لاغیر*

*هر کسی برای مردم کار کند روز به روز به من نزدیک تر است و غیر از این هیچ اتصالی وجود نخواهد داشت*

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ملاک من برای تعریف رابطه با همکارانم، میزان و نحوه خدمات رسانی آنها به مردم است و در این خصوص با هیچکس تعارف ندارم، اظهار داشت: قرابت ما به کسی می رسد که فقط و فقط برای مردم کار کند و لاغیر؛ هر کسی برای مردم کار کند روز به روز به من نزدیک تر است و غیر از این هیچ اتصالی وجود نخواهد داشت.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه آیندگان نیز به گردن ما حق دارند، گفت: تمام تمرکز مدیران و همکاران بایستی برروی کارشان باشد و همواره خداوند و مردم را ناظر بر عملکرد خود ببینند.

دکتر سالاری در ادامه سخنانش و با اشاره به بخشنامه صادر شده مبنی بر استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان در پست های مدیریتی، تأکید کرد: بخشنامه مذکور را برای ظاهرسازی صادر نکردم، بلکه به آن اعتقاد راسخ دارم.

*اگر مدیران جوان پرورش ندهیم، در آینده نزدیک به مشکلات اساسی برخواهیم خورد*

*تاکید دارم فضا را برای تقویت و آماده سازی جوانان امروز که مدیران آینده هستند، فراهم کنید*

وی ادامه داد: اعتقاد دارم نسل مدیریتی ما در حال پیر شدن است و اگر مدیران جوان پرورش ندهیم، در آینده نزدیک به مشکلات اساسی برخواهیم خورد. استاندار گیلان استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان را یک رسالت عنوان کرد و تأکید کرد: اگر می خواهیم درست پیش برویم بایستی این امر را جدی بگیریم؛ تاکید دارم فضا را برای تقویت و آماده سازی جوانان امروز که مدیران آینده هستند، فراهم کنید.

دکتر سالاری واسپاری امور به دست مردم را امری کمک کننده توصیف کرد و با بیان اینکه هرچه از مدیریت شبکه ای در حوزه های مختلف استفاده کنیم موفق تر خواهیم بود، گفت: از این طریق بهره وری افزایش خواهد یافت.

وی در پایان سخنانش گفت: از مراکز تحقیقاتی انتظار دارم با استفاده از تکنولوژی روز دنیا، پیوند با کشورهای صاحب سبک و متناسب سازی علم آنها با شرایط محلی استان بصورت خلاقانه، همواره چند قدم جلوتر از کشاورزان باشند و به گونه ای عمل کنند که کشاورزان آنها را باور داشته باشند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان