Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : به گزارش تابناک : روزنامه فرانسوی فیگارو نوشت خارج شدن سعد حریری از عربستان به معنای پایان یافتن این بحران نیست.

 روزنامه لوفیگارو در مقاله ای نوشت: مسؤولان فرانسوی همانند مسؤولان لبنانی به مساله سعد حریری نخست وزیر لبنان اهمیت می دهند تا مانع از وخامت این بحران شوند. دعوت پاریس از حریری برای سفر وی به همراه خانواده اش به فرانسه پس از آن مورد موافقت واقع شد که ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه به ریاض سفر کرد و با محمد بن سلمان در عربستان دیدار کرد.
 این روزنامه نوشت: بویژه پس از اشاره های ضمنی برخی از مقامات مبنی بر مطرح بودن احتمال رفتن به سازمان ملل در صورت عدم اجازه به حریری برای خارج شدن از عربستان، فشارها ظرف روزهای گذشته بر ریاض شدت گرفت.
فیگارو نوشت: پاریس از عربستان خواست که حریری استعفای خود را در کاخ بعبدا در کنار میشل عون رئیس جمهوری لبنان و براساس قانون اساسی این کشور بدهد. این روزنامه نوشت: پاریس توانست راه حلی را به عربستان ارائه دهد که وجهه ریاض را بدون انزوای سیاسی حریری حفظ می کند. فیگارو نوشت: اقداماتی که امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در خصوص این بحران دست به آن ها زد، موفقیتی غیرقابل انکار است. فیگارو با بیان اینکه هدف عربستان از این بحران تضعیف نفوذ حزب الله نه فقط در لبنان بلکه در عراق، سوریه و یمن بود، تاکید کرد: خروج سعد حریری از عربستان به معنای پایان یافتن این بحران نیست.
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان