Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به خدمات ، مزایا ومعافیت ها مالیاتی و گمرکی مناطق آزاد درحوزه سرمایه گذاری داخلی و خارجی، گفت: مناطق آزاد نقش مهم در رونق اقتصادی واشتغال زایی نیز ایفا می کنند.

مصطفی سالاری ظهر پنج شنبه درحاشیه بازدید از زیر ساخت های تجاری، عمرانی، اقتصادی و گردشگری منطقه آزاد انزلی در جمع خبرنگاران با اشاره به روند رو به رشد توسعه زیر ساخت های تجاری، اقتصادی این منطقه، اظهار کرد: ساخت اسکله و بندر در خزر کار بسیار بزرگی است که تاثیر دو چندان در اقتصاد منطقه و تقویت روابط و پیوند بین کشور های حاشیه خزر می شود.

وی در ادامه بر لزوم تسریع در حمل و نقل ترکیبی و اتصال آن به منطقه آزاد انزلی تاکید کرد و افزود: در سال های اخیر علاوه بر افزایش فعالیت های سرمایه گذاری در منطقه، شاهد رشد میزان اشتغال زایی نیز بودیم.

استاندار گیلان به مزیت های سرمایه گذاری در مناطق آزاد اشاره و خاطر نشان کرد : منطقه آزاد انزلی با بهره گیری از تمرکز مدیریتی علاوه بر ارائه خدمات و مزایا و معافیت ها مالیاتی و گمرکی به سرمایه گذاران داخلی و خارجی، فرصت های مناسبی برای اشتغالزایی و بهره گیری از نیروی کار بومی و به تبع آن ایجاد در آمد برای فعالیت های خرد و کلان را فراهم کرده است.

سالاری افزود: حمایت از واحد های دانش بنیان از سوی منطقه آزاد انزلی موجب شده است تا تمامی افراد از ظرفیت های و معافیت های قانونی آن بهره مند شده و این منطقه با همین رویکرد قطعا نقش ملی خود را نیز در استان ایفا می کند.

وی یادآور شد: اشتغال زایی هزار و ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم تنها در یک واحد تولیدی منطقه آزاد انزلی، بیانگر نقش این منطقه در بهبود اقتصاد و معیشت مردم است.

استاندار گیلان تاکید کرد: فراهم سازی شرایط لازم برای حضور گردشگران و سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در این منطقه علاوه بر تاثیر روی اقتصاد خارج از منطقه امکان استفاده از زیر ساخت ها و امکانات منطقه آزاد انزلی را نیز فراهم می سازد.

وی به دیدار روسای جمهور روسیه و آذربایجان و ایران در ماه اخیر اشاره و تصریح کرد: در صورت تکمیل زیر ساخت ها در منطقه شاهد بروز تحولات مطلوبی در گیلان خواهیم بود و همه دستگاه ها باید تلاش کنند تا منطقه آزاد انزلی به عنوان یکی از محورهای توسعه اقتصادی کشور و استان معرفی شود.

استاندار گیلان در راس هیاتی صبح امروز(پنجشنبه) از زیرساخت های عمرانی و تجاری و گردشگری منطقه ازاد انزلی بازدید کرد.

بازدید از بلوار دسترسی مجتمع بندری کاسپین، تقاطع غیر هم سطح، موج شکن های شرقی و غربی مجتمع بندری کاسپین، پروژه آکواریوم در حال ساخت با سرمایه گذاری خارجی، مجموعه ورزش های ساحلی سیروس قایقران، اسکله شناور تفریحی(مارینا)، مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین المللی، مرکز تفریحات دریایی واحد های تولیدی و صنعتی شهرک های صنعتی منطقه آزاد انزلی از برنامه های استاندار بود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان