Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده رودبار در مجلس با بیان اینکه در سال های گذشته ضریب برخورداری از آب شرب روستایی در رودبار ۷۶ درصد اعلام شده بود گفت: این آمار نادرست است و ضریب برخورداری حقیقی روستاهای ما از آب شرب بهداشتی بین ۵۰ تا ۵۵ درصد است.

منوچهر جمالی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: میزان بهره مندی از نعمت گاز در روستاهای رودبار در سال های گذشته 22 درصد بوده که تا پایان سال 95 این میزان به حدود 62 درصد رسیده است.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: عملیات گازرسانی به روستاهای شهرستان رودبار با جدیت در حال انجام است و با این روند انتظار داریم تا سال 97 اکثر روستاهای بالای 20 خانوار از نعمت گاز برخوردار شوند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: با پیگیری های صورت گرفته مشکل گازرسانی به روستاهایی که زمستان زودرس و طولانی داشته و در مناطق صعب العبور قرار دارند نیز در آینده نزدیک برطرف می شود.

وی افزایش قیمت تمام شده را از موانع گازرسانی به این روستاها دانست و گفت: هزینه انشعاب گاز برای هر واحد به علت جغرافیای خاص این روستاها به میزان 6 میلیون تومان برآورد شده که به زودی این موانع برای گازرسانی مناطق مذکور رفع می شود.

نماینده رودبار در مجلس با اعلام رضایت از روند اجرای طرح های گازرسانی در این شهرستان افزود: امیدواریم با همکاری متقابل ادارات آب، برق، و راه و اجرای بدون وقفه عملیات گازرسانی دیگر روستای بدون گاز نداشته باشیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره وضعیت آب شرب بهداشتی در روستاهای رودبار نیز خاطرنشان کرد: ضریب برخورداری از آب شرب روستایی در سال های گذشته 76 درصد عنوان شده بود که البته این آمار اعلام شده درست نبوده است.

وی با اشاره به بررسی های انجام شده در این مورد افزود: ضریب برخورداری حقیقی روستاهای ما از آب شرب بهداشتی در واقع بین 50 تا 55 درصد است و این در حالی است که تاکنون برای تخصیص اعتبارات از آمارهای نادرست استفاده می شد.

نماینده رودبار در مجلس شورای اسلامی به عملیات راه اندازی این شبکه ها پس از زلزله خرداد 69 اشاره کرد و گفت: در آن زمان برای دسترسی هر چه سریعتر مردم به آب شرب، شبکه های انتقال و توزیع آب در رودبار با عجله راه اندازی شدند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بحث تعویض شبکه های انتقال آب را جدی خواند و افزود: در حال حاضر در رودبار با فرسودگی شدید شبکه های آب رسان داخل و خطوط انتقال مواجهیم که ضمن هدر رفت آب، آلودگی این منابع و کاهش کیفیت آن را هم در بر دارد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده سال 96 در حوزه آب روستایی خاطرنشان کرد: با رایزنی های متعدد با وزارت نیرو، آبفای کشور و شرکت آب و فاضلاب استان، موضوع مهم تعویض شبکه های فرسوده آب رسانی در شهرستان رودبار را با جدیت تمام دنبال می کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان