Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: خداوند بسیج را به عنوان سند پیشرفت انقلاب اسلامی در عراق، سوریه و یمن به وجود آورده است.

آیت الله زین العابدین قربانی امروز در دیدار با بسیجیان منتخب گیلان به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج اظهار کرد: هفته بسیج یادآور فداکاری ها، شهادت طلبی ها و مجاهدت های بسیجیان سرافراز است.

وی، انجام کارهای بزرگ در جامعه را نیازمند لطف اللهی و یاری مؤمنان و مخلصان عنوان کرد و افزود: بسیج مصداق روشن یاری مؤمنان برای انجام کارهای بزرگ است.

امام جمعه رشت با اشاره به لیله المبیت، بیان کرد: امیرالمؤمنین علی(ع) به عنوان یک سرباز فداکار و بسیجی به جای پیامبر اکرم(ص) در رختخواب ایشان خوابیدند.

آیت الله قربانی، الطاف الهی را بسیار خواند و تصریح کرد: امام علی(ع) با ایثار و فداکاری در سخت ترین لحظه های زندگی پیامبر اکرم(ص) اقدامی بسیجی انجام داد.

وی به عبور بسیجیان جان بر کف از روی میدان های مین در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: بسیجیان ادامه دهنده راه امیرالمؤمنین علی(ع) هستند و در سخت ترین شرایط برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی جانفشانی کردند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه لطف خداوند شامل حال انقلابیون و رزمندگان در جبهه های دوران مقدس شده است، متذکر شد: حاج قاسم سلیمانی و شهید حسین پورها از حریم زینب(س) دفاع کردند و ثمره آن را اکنون مشاهده می کنیم.

آیت الله قربانی به ادعای آمریکا مبنی بر از بین بردن داعش در مدت 10 سال آینده اشاره کرد و یادآور شد: در مدت سه سال داعش در منطقه نابود شده و این افتخار به نام جمهوری اسلامی ایران، حزب الله سوریه، بسیج مردمی عراق و در رأس آن حاج قاسم سلیمانی به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه خداوند بسیج را به عنوان سند پیشرفت انقلاب اسلامی در عراق، سوریه و یمن به وجود آورده است، خاطرنشان کرد: برخی از ورشکستگان سیاسی دنیای اسلام به دنبال نشان دادن رابطه عادی خود با رژیم صهیونیستی هستند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، تمام اقدام های ایران را بر مبنای قرآن و سنت خواند و اظهار کرد: دیروز امام(ره) و امروز مقام معظم رهبری در رأس جمهوری اسلامی ایران قرار دارند و هدف آنها مبارزه با استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی کودک کش بوده است.

آیت الله قربانی با بیان اینکه طرز تفکر انقلابی ایران اسلامی سبب شده دنیا با ما همراه باشد، تصریح کرد: حضور 20 میلیون نفر جمعیت در اربعین حسینی(ع) به دنیا نشان داد طرفدار عدالت اسلامی هستند و جمهوری اسلامی ایران نیز طرفدار عدالت اسلامی است.

وی، خوارستار ارتقای معرفت و مطالعه بیشتر بسیجیان شد و بیان کرد: اسلام از فرهنگ عظیم الهی برخوردار است بنابراین باید تلاش کنیم معلومات خود را بالا ببریم.

امام جمعه رشت با توصیه بسیجیان به توجه بیشتر به مفاهیم قرآنی، متذکر شد: فرد بسیجی به لحاظ عمل و اخلاق باید اسوه و نمونه باشد ضمن اینکه با عمل صالح می توان جامعه را متدین کرد.

آیت الله قربانی، وجود گردان های بسیجی را نعمت الهی برای جامعه عنوان کرد و گفت: بسیجیان زمینه سازان ظهور امام زمان(عج) هستند.

وی با تأکید بر ولایتمداری بسیجیان، اظهار کرد: بسیجیان باید تابع ولایت باشند و با این فرهنگ می توان کارهای غیرممکن را ممکن کرد.

بسیج خاموش کننده فتنه ها است

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان نیز در دیدار مذکور با گرامیداشت هفته بسیج، گفت: بسیج به عنوان لشکر مخلص خدا توسط امام(ره) نامگذاری شده و خوشحالیم از اینکه بسیج لشکر خاص ولایت است.

حجت الاسلام غلامحسن تسخیری، بسیج را جلودار و پیشگام اجرای فرامین مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: بسیج روشن کننده جامعه و خاموش کننده فتنه هاست و عرصه را بر فتنه گران تنگ کرده است.

وی با بیان اینکه قشر عظیم بسیج همواره در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی حضور دارد، تصریح کرد: انشاا... بسیجیان جزو سربازان امام زمان(عج) در زمان ظهور باشند.

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در دیدار با آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به احداث یک هزار واحد مسکونی با همکاری کمیته امداد برای محرومان در سال 95، گفت: اکنون تعدادی از پزشکان، مهندسان و گروه های جهادی بسیجی گیلان در زلزله کردستان حضور دارند.

سردار محمد عبدالله پور در ادامه به اعزام 20 گروه جهادی برای محرومیت زدایی در مناطق مختلف گیلان اشاره کرد و افزود: تعداد 283 گروه پزشکی به مناطق مختلف استان اعزام شدند ضمن اینکه برگزاری سالانه 900 یادواره شهدا از اقدام های انجام شده در گیلان است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان