Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به برگزاری یادواره شهید میرزا کوچک جنگلی و ۱۵۰ شهید روحانی استان گیلان در رشت گفت: سخنران ویژه این مراسم حجت الاسلام ذوالنور است.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسن تسخیری صبح امروز در نشست خبری یادواره شهید روحانی میرزاکوچک جنگلی و 150 شهید طلبه و روحانی استان گیلان اظهار داشت: استان گیلان نماد مجاهدت است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه میرزاکوچک جنگلی نماد مجاهدت های مردم گیلان است گفت: مردم کشور امروز استان گیلان را با نام شهید میرراکوچک جنگلی می شناسند که با تمام قوا در برابر استکبار زمان خود ایستادگی کرد.

تسخیری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم گیلان و در تجلیل از شهید میرزاکوچک جنگلی افزود: به گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی مردم گیلان همواره پرچمدار مقابله با استکبار بوده اند و میرزا کوچک نماد این ایستادگی است.

وی با تاکید بر ایستادگی شهید میرزا کوچک جنگلی در برابر استکبار وقت روسیه و انگلیس عنوان داشت: در آن زمان افرادی در کنار میرزا کوچک جنگلی وجود داشتند که تمایل به همکاری با استکبار داشتند اما میرزا سخن آنان را نپذیرفت.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه میرزا هیچ گاه از مقاومت دست برنداشت و نهایتاً غریبانه به شهادت رسید ابراز داشت: امروز شاهد هستیم که دیگر شهدایی مانند میرزا کوچک جنگلی در غربت نیستند و مراسمات بسیاری به یاد آنان برگزار می شود.

تسخیری با اشاره به برگزاری یادواره شهدای طلاب و روحانی استان گیلان همزمان با سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی تاکید کرد: استان گیلان 150 شهید طلبه و روحانی را تقدیم نظام مقدس اسلامی کرده است.

وی با اعلام اینکه بخشی از شهدای روحانی استان گیلان در دوران قبل از انقلاب، برخی در دوران دفاع مقدس و بخشی توسط ترور منافقان به شهادت رسیدند گفت: بنا بر آمار به دست آمده تا این لحظه، استان گیلان 252 رزمنده روحانی در دوران دفاع مقدس داشته است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به حضور 7 روحانی گیلانی در جبهه های مقاومت اسلامی و دفاع از حریم اهل بیت (ع) ابراز داشت: 34 شهید روحانی استان گیلان پس از گذشت مدت زیادی از دوران دفاع مقدس تفحص شد.

وی با اعلام اینکه استان گیلان 11 شهید طلبه و روحانی ترور دارد خاطرنشان کرد: روحانیون و طلاب گیلانی تنها برای انجام تبلیغ در دوران دفاع مقدس راهی جبهه نمی شدند بلکه بسیاری از آنان در کسوت های نظامی مانند تخریبچی ظاهر شدند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای برگزاری کنگره شهید میرزا کوچک جنگلی و 150 شهید طلبه و روحانی گیلان افزود: تا این لحظه چندین جلد کتاب با موضوع شهدای روحانی گیلان به چاپ رسیده است.

تسخیری با بیان اینکه به زودی دایره المعارف شهدای روحانی و آلبوم تصاویرشان به چاپ می رسد اظهار داشت: در حال حاضر در مرحله جمع آوری اطلاعات شهدای روحانی گیلان هستیم و به اسناد بسیار مناسبی نیز دست پیدا کرده ایم.

به گزارش تسنیم، یادواره شهید روحانی میرزاکوچک جنگلی و 150 شهید طلبه و روحانی استان گیلان روز شنبه 11 آذرماه، ساعت 8:30 صبح در محل مسجد سلیمانداراب رشت برگزار می شود.

سخنران این مراسم نماینده مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی و رئیس کنگره شهدای طلبه و روحانی کشور حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان