Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از ضعف دستگاه دیپلماسی گفت: در بعد مسائل سیاست خارجی و امنیت ملی نمی توان نمره قابل قبولی به دولت روحانی داد.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت، در واکنش به گزارش عملکرد صدروزه رئیس جمهوری به ضعف دولت در حوزه سیاست خارجی پرداخت و اظهار کرد: در بسیاری از موارد دیپلماسی کشور منفعلانه عمل می کند که توقع ما این است دولت در برابر مسائل جهانی دیپلماسی فعال تر از وضع موجود را در پیش بگیرد.

وی با اشاره به سفر اخیر وزیر امور خارجه به فرانسه و مقارن شدن آن سفر با برگزاری گردهمایی منافقان در کشور مذکور افزود: معنا ندارد وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران وقتی به فرانسه سفر می کند و متوجه می شود منافقان که همان دشمنان قسم خوردن نظام و انقلاب در همان زمان نشست دارند، در اجلاس شرکت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ظریف اگر قبل سفر از این مراسم باخبر بود باید سفر را لغو و اگر حین سفر مطلع می شد یا باید اجلاس را ترک و یا تهدید به ترک سفر می کرد.

رئیس کمیته هسته ای مجلس شورای اسلامی همچنین به تحولات منطقه و نقش آل سعود در مهره چینی ها و بازی های منطقه ای اشاره کرد و افزود: در خصوص روابط دیپلماتیک عربستان سعودی با سایر کشورهای منطقه نیز دولت باید فعال تر برخورد می کرد چون برخی از کشورهایی که اکنون با آل سعود ارتباط دارند در گذشته شاهد روابط قوی آن ها با جمهوری اسلامی بوده ایم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: پرداختن بیش ازحد دولت به برجام موجب شد تا منطقه از دست ایران ول شود و عربستان سعودی نیز آن جور که دلش خواست، توانست از آن بهره برداری کند.

عضو مجمع نمایندگان استان قم در خانه ملت با اشاره به نقش ضعیف دولت در تأمین امنیت کشور گفت: وقتی داعش وارد کشور می شود و حمله انتحاری و تروریستی انجام می دهد این اقدام بیانگر قدرت داعش نیست بلکه دلیلش را باید در ضعف دستگاه های امنیتی جویا شد.

ذوالنور همچنین به تبیین تهدیدهای ایجادشده فضای سایبری در کشور و بحران های ناشی از عدم کنترل آن پرداخت و خاطرنشان کرد: فضای مجازی در برخی از مسائل کشور در حال ایجاد مشکلات و معضلات امنیتی است که فعالیت بیشتر دستگاه های امنیتی در مقابل چپاول آن ها از نظام را می طلبد.

وی راهکاری نیز برای کنترل فضای مجازی ارائه کرد و گفت: دولت می تواند با تلفیق توان و تعامل وزارت امور خارجه و وزارت اطلاعات از تعارضات بسیار دشمنان به انقلاب و مردم جلوگیری کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تقویت و جبران ضعف های امنیتی از سوی دولت بیان کرد: در بعد مسائل سیاست خارجی و امنیت ملی نمی توان نمره قابل قبولی به دولت روحانی داد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان