Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ما در فصل برداشت به دولت اجازه واردات برنج نداده و نمی دهیم گفت: تا الآن همین طور بوده مگر اینکه بعضی اوقات دولت تخلفی کند یا وزارت جهاد کشاورزی تخلفی کند اما مردم بدانند که نمایندگان آن ها در مجلس اجازه نمی دهند برنج در فصل برداشت وارد شود.

کاظم دل خوش امروز در نشست خبری بابیان اینکه ما در فصل برداشت برنج از واردات همیشه جلوگیری کرده ایم اظهار کرد: سه میلیون و 200 هزار تن بر اساس مصرف سرانه در کشور مردم خوراک برنج دارند.

وی با اشاره به اینکه ما دو میلیون تن تولید برنج در کشور داریم افزود: پس به این نتیجه می رسیم که نزدیک به یک میلیون تن تولید کم است و در خارج از فصل برداشت این مقدار را دولت وارد می کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ما در فصل برداشت به دولت اجازه واردات برنج نداده و نمی دهیم بیان کرد: تا الآن همین طور بوده مگر اینکه بعضی اوقات دولت تخلفی کند یا وزارت جهاد کشاورزی تخلفی کند یا اجازه را زودتر از موعد خودش دهد.

دل خوش بیان کرد: چند ماه پیش شریعتمداری، معاون رئیس جمهور یک بخش نامه ای را صادر کرد که ما به آن بخش نامه اعتراض داشتیم که نباید در فصل برداشت برنج، برنج وارد کنیم و ما این ها را پیگیر هستیم و قطعاً بدانید که نمایندگان استان گیلان در ارتباط با حقوق کشاورزان کوتاه نمی آیند.

نماینده مردم صومعه سرا در خانه ملت گفت: نمایندگان مردم در مجلس اجازه نمی دهند که برنج در فصل برداشت وارد شود و نمایندگان تلاش خودشان را می کنند تا بتوانند از این طرح جلوگیری کنند.

وی افزود: بیمه کشاورزی را ما مدام پیگیر هستیم و جلسات مختلف با بانک کشاورزی با مسئولین بیمه کشاورزی کشور داشتیم و همچنین در استان جلساتی را داشتیم و تمام تلاش این است که در فصل برداشت به هیچ عنوان برنجی وارد نشود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان