Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با انتقاد شدید از عملکرد وزیر جهاد کشاورزی در حوزه برنج گفت: هر چه بدبختی در حوزه کشاورزی ازجمله برنج کاری وجود دارد ناشی از مدیریت حجتی است.

محمدصادق حسنی با اشاره به ممنوعیت واردات برنج طی شش ماه از سال اظهار کرد: با فشاری که در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اعمال شد خوشبختانه 6 ماه از سال واردات برنج در فصل برداشت ممنوع شده است.

وی با انتقاد شدید از واردات بی رویه برنج در کشور افزود: برنج قاچاق وارد کشور من می شود اما هیچ کس پاسخگو نیست و وقتی دادوفریاد می زنیم نیز به ما می گویند شما از کجا می دانید و متوجه واردات قاچاق شده اید؟

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: ما در کمیسیون کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی را در رابطه با واردات بی رویه برنج تحت فشار قراردادم و حجتی راحت اعلام کرد که واردات برنج دستش نیست و مافیا آن قدر قوی هستند که می توانند به راحتی ورود کنند و همچنین اذعان داشت که شما از پشت پرده واردات خبر ندارید.

نماینده مردم رشت در خانه ملت با اشاره به انباشت برنج در کشور خاطرنشان کرد: برنج در کارخانه ها و برنج کوبی ها به حدی انباشت شده که هیچ فضایی برای انباشت مجدد آن وجود ندارد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نصب بنر تقدیر و تشکر اتحادیه تولیدکنندگان برنج گیلان از حجتی بابت دستور منع واردات برنج خارجی تصریح کرد: اتحادیه تولیدکنندگان برنج گیلان تحت عنوان چه چیزی برای وزیر جهاد کشاورزی بنر زده اند؟

حسنی با تأکید بر اینکه هر چه بدبختی در حوزه کشاورزی ازجمله برنج کاری وجود دارد ناشی از مدیریت حجتی است، گفت: به اتحادیه تولیدکنندگان برنج چه چیزی رسیده و چه کسی پشت پرده آن حضور دارد که آمده و چنین بنری را در سطح شهر نصب کرده است.

وی با ابراز تأسف از مدیرکل جهاد کشاورزی استان افزود: مدیرکل جهاد کشاورزی مگر چشم ندارد ببیند چه بلایی سر کشاورزان و تولیدکنندگان آمده است و من برای مدیرکل جهاد کشاورزی استان خودم متأسفم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه بسیاری از کارخانه داران و تولیدکنندگان برنج در مواجهه با من گریه می کنند و از واردات بی رویه برنج در بازار گله مندند، افزود: چگونه باوجود گله مندی ها و نارضایتی ها از وزارت جهاد کشاورزی در بهترین نقطه شهر بنری با تقدیر از وزیر جهاد کشاورزی بلند می شود؛ آیا مفهوم این بنر غیرازاین است که وزیر جهاد کشاورزی، کشاورزان و کارخانه داران را بدبخت کرده است؟

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه موضوع واردات برنج به هیچ وجه سیاسی نیست و من به عنوان حامی دولت و یک اصلاح طلب به نصب چنین بنری در شهر معترضم، تصریح کرد: در کجای دنیا سیاسی کاری به کشاورزان بدبخت ربط دارد که بعضی ها با سیاسی کاری ها با نان کشاورزان بازی می کنند؟

حسنی با اعلام اینکه یک میلیون و 60 هزار تن برنج خارجی وارد کشور شده است، افزود: ما 40 درصد برنج کشور را تولید می کنیم بعد با نصب بنر از واردات برنج خوشحال می شویم و از وزیری که وظیفه خود را دیر هم انجام داده تشکر می کنیم؟

وی بابیان اینکه من در بطن کشاورزان و کارخانه داران حضور دارم و می دانم هیچ کسی از عملکرد وزیر خرسند نیست، خاطرنشان کرد: بنر نصب شده به هیچ وجه از زبان کارخانه داران و کشاورزان نیست و اگر کسی هم نسبت به موضع من شک دارد می تواند به کارخانه دارها و یا به کشاورزان مراجعه کند و از کم و کیف آن ها بپرسد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اعضای اتحادیه تولیدکنندگان برنج باید اعلام کنند که چه چیزی گیرشان آمده که کشاورزان را به آن می فروشند، افزود: حتماً پشت پرده نصب چنین بنرهایی در شهر رشت علتی وجود دارد که اتحادیه از وزیر این چنین حمایت کرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به قدرت نمایی مافیای برنج گفت: مافیای برنج باقدرت خود دست به چنین کاری می زنند اما من از شهرداری و فرمانداری توقع ندارم که در هر نقطه ای از شهر چنین بنری نصب شده باشد و امنیت کشاورزان استانم را به خطر بیندازد.

حسنی با تأکید بر اینکه هیچ توجیهی ندارد که برخی ها برای حجتی بنر بزنند، گفت: کسری برنج در کشور نیم میلیون است اما در حال حاضر یک میلیون و 60 هزار تن برنج وارد کشور شده است که نتیجه آن بدبخت شدن کامل کشاورزان استان است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه وقتی ما می توانیم تمام کسری برنج کشور را با تولید جبران کنیم چرا با واردات میلیونی ارز را از کشور خارج می کنند، افزود: با تمام بدبختی هایی که وزیر برای ما به ارمغان آورده چرا برخی ها از حجتی تشکر هم می کنند؟

حسنی با تأکید بر اینکه نصب کنندگان بنر باید انسانیت و وجدان خود را قاضی قرار دهند و از کار خود پشیمان شوند، خاطرنشان کرد: برای جامعه ای که وقتی کشاورزان ما نداشته باشند بخورند و کارخانه داران و تولیدکنندگان در اسفبارترین وضعیت قرار دارند خنده دار و مضحک بار است که بخواهند در چنین وضعیتی از وزیر متبوعه تشکر و قدردانی کنند./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان