Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان از اجرای ۵۰۰ طرح ICT روستایی در استان گیلان خبر داد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان بیان کرد: در تلاش هستیم تا علاوه بر توسعه زیرساخت های روستایی در حوزه فناوری اطلاعات بتوانیم آن ها را به بازارهای اقتصادی نیز متصل کنیم.

فرزاد توکلی با بیان اینکه این سازمان با نگاهی جدید به دنبال حمایت از استارت آپ های حوزه فناوری اطلاعات است تصریح کرد: در نگرش جدید این ما هستیم که به دنبال صاحبان ایده و تفکر هستیم و منتظر نمی مانیم تا آنان به ما مراجعه کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با اشاره به اهمیت توجه به مسئله بوم گردی و نیز توجه ویژه استاندار گیلان به این مسئله خاطرنشان کرد: حوزه بوم گردی حوزه ای گسترده برای فعالیت استارت آپ ها محسوب می شود.

وی با بیان اینکه انتظار می رود تا با روش های متنوع بازاریابی، بازارهای اقتصادی استان گیلان رونق و گسترش بیشتری پیدا کنند گفت: گسترش نوین به وجود آمده در حوزه حمل و نقل درون شهری نمونه ای از این گسترش ها است و در حال حاضر 5 شرکت در این حوزه فعالیت می کنند.

توکلی با اشاره به روند اجرای طرح "دیجی روستا" اعلام کرد: هدف این طرح ارائه اینترنتی محصولات تولیده شده روستائیان در حوزه صنایع دستی به اقشار مختلف مردم است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با بیان اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تمام ارکان لازم برای گسترش استارت آپ ها در روستاها را دارد افزود: در حال حاضر بیش از 500 طرح ICT روستایی وجود دارد که نقطه اتصال فناوری با روستائیان است و انتظار می رود تا فعالیت بیشتری داشته باشند./ منبع : ایلنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان