Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار صبح امروز در گردهمایی ائمه جمعه ی استان که با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان در آستانه اشرفیه برگزار شد گفت: ائمه جمعه به عنوان زبان گویای مردم درخواست ها و مشکلات آنان را به مسئولان منعکس می کنند که یک فرصت در خدمت رسانی محسوب می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این گردهمایی که با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه ی رشت در آستانه ی اشرفیه برگزار شد، آیت ا... قربانی را عالم اندیشمند و سرمایه ی بزرگ برای استان و کشور دانست و افزود: در بسیاری از سفرهایی که برای پیگیری مسائل استان به مرکز سفر می کنم بسیاری از مسئولان از آیت ا... قربانی به عنوان سرمایه ی گیلان، مایه ی اتحاد و زمینه ساز برای رفع امورات مهم استان یاد می کنند.

وی جایگاه نماز جمعه و ائمه جمعه را بی بدیل دانست و اظهار داشت: ائمه جمعه نقش بسزایی در فرهنگ سازی جامعه و زمینه سازی اقدامات توسعه ای دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه ارتباط با ائمه جمعه را برای خود یک فرصت می دانم خاطر نشان کرد: ائمه جمعه به عنوان زبان گویای مردم، درخواست ها و مشکلات آنان را به مسئولان منعکس می کنند که به عنوان یک فرصت در خدمت رسانی محسوب می شود.

وی افزود: در مسیر رفع مشکل اشتغال به عنوان اصلی ترین مشکل استان، نیازمند ایجاد زمینه ی کسب و کار در جامعه هستیم که ائمه جمعه می توانند در این خصوص کمک شایان توجهی داشته باشند.

وی اظهار داشت: ارتباط با مردم و ائمه جمعه می تواند زمینه ی برطرف کردن بسیاری از مشکلات و نیز کاهش نارسایی های موجود را ایجاد کند.

استاندار گیلان اظهار داشت: رفع مشکل اشتغال، صرفاً کار دولت نیست و ائمه جمعه می توانند در کاهش آسیب های این حوزه تأثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه اشتغالزایی نیازمند حضور سرمایه گذاران برای افزایش تولید است گفت: مردم، مسئولان و ائمه جمعه در موضوع اشتغال مکمل یکدیگر هستند.

دکتر سالاری اظهار داشت: سرمایه گذاری فضا و بستری آرام می خواهد تا علاوه بر ایجاد اشتغال، آسیب های اجتماعی را نیز کاهش دهد.

وی با اشاره به اینکه کمترین فساد را در حوزه ی کاری خود تحمل نمی کنم افزود: در مسیر مبارزه با فساد باید با روشی مدبرانه عمل کرد تا به حیثیت و آبروی افراد لطمه ای وارد نشود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه اگر مدیری مرتکب فساد شود و دلایل قانع کننده در انجام آن برای بنده وجود داشته باشد قبل از انجام اقدامات قضایی آن مدیر باید از سمت خود برکنار شود چون این فرد نباید مدیر جمهوری اسلامی باشد.

وی بر ضرورت اتخاذ تصمیمات عالمانه و مدبرانه در مسیر مبارزه با فساد از سوی دستگاه های نظارتی و قضایی تأکید و تصریح کرد: آمادگی هرگونه همکاری در زمینه ی مبارزه با فساد را دارم.

استاندار گیلان به وجود ظرفیت ها، استعدادها و نیز معضلات در استان گیلان اشاره و خاطر نشان کرد: برای نظارت بر اجرا و تصمیم گیری براساس برنامه ریزی صحیح در موضوعات مختلف استان 48 کمیته با ترکیب مسئولان دولتی، مردم، اصناف مرتبط و نیز نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تشکیل تا یک برنامه ی 5 ساله در هر یک از این بخش ها تدوین شود.

وی به آغاز سفرهای یک الی 2 روزه به شهرستان های استان اشاره و اظهار داشت : در این سفرها علاوه بر حضور در بین مردم و شنیدن مشکلات آنان بدون واسطه، بازدید از پروژه ها، 3 جلسه ی تخصصی با دهیاران و شهرداران در موضوعات عمران روستایی و شهر و نیز اصناف و همچنین سرمایه گذاران و تولید کنندگان برگزار می شود.

دکتر سالاری گفت: بنای ما بر این است از همکاری نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در جهت استفاده از بودجه های ملی برای پروژه های بزرگ و برطرف کردن مشکلات آن کمال بهره را ببریم.

وی افزود: آمادگی لازم برای برگزاری جلسه ی آتی گردهمایی ائمه جمعه به میزبانی استانداری گیلان وجود دارد.

در پایان این نشست نماز جماعت ظهر و عصر در جوار حرم سلطان سیدجلال الدین اشرف برگزار شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان