Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: بازگشایی و جلوگیری از بسته شدن مسیرها مهم ترین کاری است که باید در دستور کار نیروهای خدمت رسان در حوزه بحران قرار گیرد.

مصطفی سالاری صبح امروز در رزمایش زمستانی نیروهای مدیریت بحران در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان گیلان در رشت اظهار داشت: قطعاً دستگاه های خدمات رسان در شرایط بحرانی برای خدمت به مردم آماده بوده و هستند.

استاندار گیلان ضمن تجلیل از فعالیت دستگاه های خدمت رسان در حوزه مدیریت بحران عنوان داشت: نیروی انتظامی، پلیس راه، راهداری، هلال احمر و آتش نشانی از نیروهای آماده به خدمت هستند.

سالاری با بیان اینکه وقوع بحران اجتناب ناپذیر است خاطرنشان کرد: عموماً ایجاد بحران مربوط به نزول نعمات الهی است و باید خدا را برای نزول این مواهب شاکر بود اما بالاخره سختی هایی را نیز دارد.

وی با اشاره به ماموریت مهم دستگاه های خدمات رسان در حوزه بحران های زمستانی تاکید کرد: نیروهای خدمات رسان همواره با حضور به موقع در زمان ایجاد بحران و تحمل سختی هایی مانند سرما، به دنبال رفع مشکلات مردم هستند.

استاندار گیلان با بیان اینکه ارائه این خدمات در نظر مردم امری ارزشمند است ابراز داشت: بزرگترین ایثار نیروهای خدمات رسان این است که تمام سختی ها را برای ایجاد سهولت در زندگی مردم تحمل می کنند.

سالاری با اشاره به مهم ترین اقدامات لازم الاجرا توسط نیروهای خدماتی حوزه مدیریت بحران زمستانی اظهار داشت: بازگشایی مسیرها و جلوگیری از بسته شدن مسیرها مهم ترین کاری است که باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه عدم بازگشایی مسیرها و راه سبب می شود تا امدادرسانی حوزه های دیگر مختل شود تصریح کرد: امیدواریم در این زمستان بتوانیم به گونه ای عمل کنیم که حتی مشکلات موقتی نیز نداشته باشیم.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: این که در هنگام بارش برف سنگین زندگی برخی مردم در روستاها و شهرستان ها به طور موقت مختل شود طبیعی است اما باید تلاش کنیم تا این مدت زمان کاهش پیدا کند.

482 نفر نیروی راهدار اماده ارائه خدمات زمستانی هستند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان نیز در این مراسم اظهار داشت: هماهنگی در عملیات راهداری شاخص ترین اقدام برای حفظ راه ها است.

محمدرضا نازک کار با اشاره به عملکرد موفق راهداری در برف دوم سال گذشته گفت: هماهنگی مشترک میان راهداری و پلیس راه زمانی نمود پیدا می کند که با کمک پلیس راه، ترافیک جاده ها کنترل شده و راهداران بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند.

نازک کار با اشاره به امکانات و تجهیزات فراهم شده سازمان راهداری برای انجام اقدامات لازم در ایام زمستان خاطرنشان کرد: 41 اکیپ راهداری، 274 خودرو و 482 نفر نیروی راهداری آماده ارائه خدمات لازم هستند.

وی با بیان اینکه 16 راهدارخانه ثابت و 9 راهدارخانه سیار جهت ارائه خدمات زمستانی در نظر گرفته شده است ابراز داشت: اکیپ های راهدارخانه از نخستین بارش برف در چند روز اخیر کار خود را آغاز کرده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان با اعلام زمان برگزاری مانور نمادین اعزام نیروهای راهداری جهت ارائه خدمات زمستانی تصریح کرد: این مانور نمادین در روز اول دی ماه یعنی نخستین روز زمستان برگزار می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان