Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس کل دادگستری استان گیلان،با بیان اینکه وضعیت گیلان در حوزه پسماند و دفع زباله اسفبار است،گفت: ادامه وضعیت کنونی در حوزه پسماند صدمات جبران ناپذیری را به محیط زیست و سلامت مردم گیلان وارد می کند.

احمد سیاوش پور در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان که در سالن شهید بهشتی دادگستری گیلان برگزار شد، وضعیت استان را در حوزه پسماند و دفع زباله اسفبار توصیف کرد و گفت:ادامه وضعیت کنونی صدمات جبران ناپذیری را به محیط زیست و سلامت مردم وارد می کند .

وی بر همپوشانی و اجماع نظر بین دستگاه های مسئول در این حوزه تاکید کرد و خواستار آن شد تا مدیران با اراده جمعی مشکل دفع زباله علی الخصوص در منطقه سراوان را حل کنند.

رئیس کل دادگستری استان،با گلایه از کوتاهی سازمان ها در این زمینه،تصریح کرد:دستگاه قضایی براساس فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حفظ حقوق عامه،الزامات قانونی را به دستگاه ها گوشزد می کند و در چارچوب قانون با متخلفان برخورد کرده و پرونده قضایی تشکیل می دهد .

رئیس شورای قضایی استان،با اشاره به اینکه موضوع ساماندهی پسماند و دفع زباله موضوعی استانی و ملی است، تصریح کرد: مردم از دولت انتظار دارند تا در این زمینه به کمک دستگاه های متولی بشتابد و اعتبارات ملی اختصاص دهد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه ها نیز اشاره کرد و گفت:دسترسی به مصالح با قیمت مناسب حق مردم گیلان در راه توسعه استان است ضمن اینکه باید مراقبت کنیم تا با برداشت غیراصولی از رودخانه ها زمینه صدمات غیرقابل جبران زیست محیطی را فراهم نکنیم .

سیاوش پور،ضمن انتقاد از عملکرد سازمان صنعت، معدن و تجارت،خواستار آن شد تا دقت بیشتری بر فرآیند صدور مجوز و نظارت این سازمان بر برداشت شن و ماسه صورت گیرد .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان