Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشکل رابطه سالاری به جای شایسته سالاری در بعضی از بیمارستان های تخصصی وجود دارد گفت: شخصی که می تواند به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی باشد مانع او می شوند و او را از عضویت هیئت علمی کنار می گذارند.

ذبیح الله نیک فر امروز در نشست خبری بابیان اینکه طرح تحول سلامت خیلی از مشکلات مردم را حل کرد اظهار کرد: این طرح در اجرا با مشکلاتی همراه بود و با مدیریت منابع انسانی و اقتصادی می توانست رو به سرنوشت بهتری برسد که متأسفانه این انجام نشد.

وی با اشاره به اینکه در امر بهداشت و درمان گیلان اقدامات پول ساز به بخش خصوصی می رود افزود: اقدامات دردسرساز برای بیمارستان های دولتی و بخش دولتی است که این از معضلات ماست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ارجاع بیماران به بخش خصوصی را چندین بار تکرار کردم و پیگیر این قضیه هم هستیم که بیماران از بخش دولتی به بخش خصوصی ارجاع داده نشوند.

نیک فر با تأکید بر اینکه بخش دولتی یک بخش هایی به عنوان نظارت دارد گفت: بهداشت و درمان و وزارت خانه بخش نظارتی دارد و یک دستگاه های نظارتی هم خارج از وزارت خانه هستند که بر رفتارهای همه دستگاه های اجرایی نظارت دارند.

وی با اشاره به اینکه نظارت دقیق صورت نمی گیرد افزود: وقتی نظارت صورت می گیرد و می خواهد باکسی برخورد شود تکیه گاه هایی که به عنوان مراکز دولت هستند دخالت می کنند که نظر من این است که آن ها هم نباید دخالت کنند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان بیان کرد: ناظرین باید به دیدگاه های کارشناسی بهداشت و درمان توجه داشته باشند و این منابعی که در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار می گیرد و بحث یک وزیر و یک رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیست.

نیک فر با تأکید بر اینکه زیرمجموعه ها همه مسئول هستند خاطرنشان کرد: همه این ها باید نظارت شوند و با پند و اندرز نمی توانیم مملکت را اداره کنیم و همچنین با پند و اندرز نمی توانیم بگوییم شماها بیمار را از بخش دولتی به خصوصی نبرید.

وی با اشاره به اینکه مشکل رابطه سالاری به جای شایسته سالاری را در بعضی از بیمارستان های تخصصی داریم تصریح کرد: شخصی که می تواند به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی باشد مانع او می شوند و او را از عضویت هیئت علمی کنار می گذارند و افرادی را که شایستگی علمی و جایگاه مناسب ندارند استخدام می کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان