Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان گفت: پیاده راه (با وضعیت موجود) و بی آر تی برای بازاریان هسته مرکزی رشت مشکلات فراوانی را ایجاد کرده که از همان ابتدا ما درخواست کردیم که طرح اصلاح شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، جلال الدین محمد شکریه شامگاه سه شنبه در یک صد و سومین اجلاس عمومی اتاق اصناف مرکز گیلان با اشاره به نقش آفرینی اصناف در ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق غذا، اظهار کرد: اصناف ظرفیت های فراوانی برای توسعه شهر رشت دارند که باید از این توان و ظرفیت با رفع مشکلات آنان استفاده کرد.

وی گفت: پیاده راه (با وضعیت موجود) و بی آر تی برای بازاریان هسته مرکزی رشت مشکلات فراوانی را ایجاد کرده که از همان ابتدا ما درخواست کردیم که طرح اصلاح شود چراکه اصناف را درگیر کرده، بانک های مسیر و بورس را دچار مشکل کرده و هر نوع فعالیت اقتصادی را دچار چالش نموده است.

رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان گفت: اگر هدف از وجود بی آرتی رسیدن به مترو و مونوریل است باید آن را به حاشیه شهر ببرید و هسته مرکزی رشت را از این وضعیت نجات دهید.

شکریه علت موفق بودن پیاده راه اعلم الهدی را باز بودن ۳ مسیر منتهی به آن عنوان کرد و افزود: پیاده راه فعلی مردم را با مشکلات زیادی مواجه کرده است و هر سمت آن نیز به پارکینگ تاکسی ها تبدیل شده است.

وی به مسئله عوارض تابلوی اصناف اشاره کرد و تأکید کرد: تابلوی یک مغازه، معرف و شناسنامه آن است نه یک تابلوی تبلیغاتی که شهرداری می خواهد بابت آن عوارض بگیرد، اگر یک روز تمام مغازه ها تابلوهای سر درب مغازه هایشان را خاموش کنند شهر به چه شکلی درخواهد آمد؟ ما شهری گردشگر پذیر هستیم و تابلو نمادی برای شناسایی یک صنف است.

رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان بیان کرد: اتاق اصناف آمادگی دارد تا با تشکیل کارگروهی بین این اتاق و شهرداری نسبت به بررسی و حل معضلات و مسائل فی مابین تشریک مساعی نماید، برای توسعه شهر باید بین شهروندان اعتمادسازی انجام دهیم و اتاق اصناف حاضر است در این زمینه پیش قدم شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان