Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از شناسایی حدود ۵۰ هزار بی سواد در استان خبر داد و گفت: گیلان رتبه دوم جذب اولیای بی سواد دانش آموزان را طی سال تحصیلی جاری در کشور کسب کرده است.

مهدی حاجتی، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان امروز (۴ دی) در دیدار با آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت به مناسبت هفتم دی ، سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی با بیان اینکه تمام تلاش استان در رشه کنی بی سوادی است اظهار کرد: جذب حداکثری سواد آموزان اولین گام در حوزه سواد آموزی است.

وی با اشاره به رتبه چهارم گیلان در شاخص باسوادی کشور اذعان کرد: انسداد مبادی بی سوادی در دستور کار وزارت است تا از افزایش افراد بی سواد در استان جلوگیری شود.

حاجتی با اشاره به نرخ بیش از ۹۶ درصدی باسوادی در گیلان اذعان کرد: بر اساس سرشماری سال ۹۵، در گیلان ۴۹ هزار و ۷۹۳ نفر بی سواد در گروه سنی هدف ( ۴۹ -۱۰ سال) شناسایی شده است.

وی با اشاره به سهمیه ۹ هزار و ۲۰۰ نفری ابلاغی استان در سال جاری اذعان کرد: از این تعداد، چهار هزار نفر در دوره سوادآموزی، سه هزار نفر به دوره انتقال، ۲ هزار نفر دوره تحکیم و ۲۰۰ نفر در آموزش مقدماتی است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه ۱۰۰ درصد از حجم ابلاغی محقق شده است تصریح کرد: گیلان رتبه دوم جذب اولیای بی سواد دانش آموزان را طی سال تحصیلی جاری در کشور کسب کرده است.

وی ادامه داد: طبق سرشماری سال ۹۵در گروه هدف ۱۰-۴۹ سال، شهرستان های بندرانزلی، رشت و لاهیجان بیشترین آمار با سوادی را داشته اند.

حاجتی اذعان کرد: مهارت های برقراری روابط عاطفی با خانواده و دوستان، ارتباط با اعضای جامعه، مدیریت اقتصادی، سواد رسانه ای و معلومات تربیتی از شاخص های سواد آموزی نوین است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان