Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: سازمان بنادر و دریانوردی در نظر دارد با بهره گیری از توان بخش خصوصی، شبکه ای از مارینا را در طول سواحل خزر با هدف اشتغال پایدار، فعال سازی صنعت گردشگری دریایی و انتقال بخشی از حمل ونقل جاده ای به حمل ونقل دریایی ایجاد کند.

حسین چراغی عصر امروز در نشست مشترک با فرماندار این شهرستان در محل فرمانداری اظهار کرد: شهرستان آستارا به دلیل دسترسی به کشورهای حاشیه خزر به ویژه باکو در کشور جمهوری آذربایجان و هم چنین دسترسی به جامعه هدف در غرب کشور از مزیت های خوبی برای ایجاد زیرساخت های گردشگری دریایی برخوردار است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه باید از ظرفیت های گردشگری استان در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی استفاده کرد، تصریح کرد: از فرماندار و دیگر مسئولین دستگاه های اجرایی شهرستان آستارا انتظار دارم تا از ظرفیت های بخش خصوصی که توسط سازمان بنادر معرفی شده است به خوبی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در نظر دارد با بهره گیری از توان بخش خصوصی و به منظور کارایی ظرفیت های دریایی در خزر طرح ایجاد شبکه ای از مارینا را در طول سواحل خزر ایجاد کند، خاطرنشان کرد: با ایجاد این شبکه، ضمن فعال سازی صنعت گردشگری دریایی و اشتغال پایدار در سواحل خزر، بخشی از حمل ونقل جاده ای به سمت حمل ونقل دریایی سوق داده می شود.

فرماندار شهرستان آستارا نیز در نشست مذکور از آمادگی این شهرستان برای حمایت از سرمایه گذاری ها با محوریت اجرای طرح های تفریحی دریایی و ایجاد مناطق تفریحی در شهرستان آستارا خبر داد و اظهار کرد: شهرستان آستارا از قابلیت های خوبی در زمینه گردشگری تفریحی دریایی برخوردار بوده و از حضور سرمایه گذاران در این زمینه حمایت می کنیم.

رنجکش کیسمی با اشاره به اینکه سالانه بیش از پنج میلیون گردشگر داخلی در کنار حدود 800 هزار تردد مرزی در شهرستان آستارا انجام می شود که این میزان تردد ظرفیت خوبی برای تمرکز بر روی ارائه خدمات تفریحی است، تصریح کرد: ایجاد اسکله های تفریحی دریایی می تواند جذابیت خوبی برای ماندگاری گردشگران در این شهرستان داشته باشد.

وی با اشاره به وجود مرزهای آبی، خشکی و انتقال ریلی موجود در شهرستان آستارا خاطرنشان کرد: هرچند این شهرستان از نظر تهیه زمین دارای مشکلات و کمبودهایی است، اما بهره وری صحیح از داشته های موجود در اولویت برنامه ریزی ها و جلب سرمایه گذاران بوده و در آینده بسیار نزدیک تحولات خوبی به واسطه این موقعیت ها در شهرستان آستارا ایجاد می شود./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان