Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : کاسنی بهترین رفیق کبد است و وقتی کبد اصلاح شود، بدن خود تمام بیماری های شناخته و ناشناخته را درمان می کند.

در سبک زندگی اسلامی، سلامت جسمی و سلامت روانی دارای اهمیت فراوان است و همچنین حکمای طب سنتی نیز معتقد بودند که بهترین روش برای درمان بیماری ها، اصلاح تغذیه است و این سخنان نشان دهنده اهمیت موضوع تغذیه در پیشگیری و درمان بیماری ها است.

سبک زندگی اسلامی و تغذیه سالم هدیه ای از جانب خداوند است و رعایت نکات تغذیه ای مطرح شده در آیات و روایات متعدد از جانب خداوند و معصومین می تواند نقش بسزایی در کاهش بیماری های جسمی و روحی در بدن داشته باشد.یکی از اعضای بدن که نقش مهمی در حفظ ایمنی و تصفیه خون در بدن دارد، کبد و طحال است.

خوردن سبزی ها به ویژه کاسنی، خوردن انار و خواب کافی از توصیه های امام رضا (ع) در محافظت از کبد است.

امام رضا (ع) در رساله ذهبیه ضمن تشریح اعضای بدن و وظایف هر یک از آن ها درباره حزن و شادی بدن می فرمایند: عذاب بدن حزن و غم و ثواب بدن شادی است؛ سپس اشاره می کنند که مرکز غم و حزن در بدن کبد و مرکز شادی و فرح بدن کلیه ها هستند.

خوردن سبزی ها به ویژه کاسنی و خرفه به کبد کمک شایانی در انجام وظیفه خود می کند؛ کاسنی بهترین رفیق کبد است، وقتی کبد اصلاح شود بدن خود تمام بیماری های شناخته و ناشناخته را درمان می کند.

استراحت کافی می تواند به کبد در انجام کار آن یاری رساند؛ در توصیه های طبی و بهداشتی امام رضا (ع) آمده است؛ در هنگام خوابیدن انرژی اصلی و حرارت حاصل از آن در عمق بدن تمرکز می یابد و حاصل آن گوارش خوب، هضم دقیق و بهتر است.

در هنگام خواب بیشتر اعضا در حالت استراحت است و به انرژی و تمرکز نیازی ندارد؛ به همین دلیل بیش ترین تاثیر انرژی بدن در دستگاه گوارش و کبد است که نتیجه آن تغییر و تبدیل غذای تناول شده به خون سالم و مفید در کبد است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان