Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه گیلان در صدور پروانه بهره برداری صنایع تبدیلی رتبه نخست کشور را دارد گفت: استان گیلان ظرفیت چشمگیری در حوزه صنایع تبدیلی دارد.

قاسم جوادزاده مقتدر امروز در نشست نهاد بازار سرمایه گذاری خارجی استان گیلان با اشاره به اینکه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی به فرآوری و عمل آوری مواد نباتی و حیوانی می پردازد اظهار داشت: استان گیلان ظرفیت چشمگیری در حوزه صنایع تبدیلی دارد.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان آمار جواز تاسیس صنایع تبدیلی استان گیلان در سال های اخیر را 2 هزار و 401 مورد عنوان کرد و گفت: استان گیلان در صدور جواز تاسیس صنایع تبدیلی رتبه دوم کشور را دارد.

جوادزاده مقتدر با تاکید بر اینکه استان گیلان سالانه بیش از 3 میلیون تن تولید محصول کشاورزی داشته و ظرفیت مطلوبی در صنایع تبدیلی دارد خاطرنشان کرد: در حوزه فرآوری محصولات کشاورزی باید به سمت تولید محصولات کیفی گام برداریم.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به صدور 2 هزار و 35 مورد پروانه بهره برداری صنایع تبدیلی در استان گیلان تاکید کرد: استان گیلان در صدور پروانه های بهره برداری صنایع تبدیلی رتبه نخست کشور را دارد.

وی ظرفیت فرآوری پروانه های بهره برداری صنایع تبدیلی استان گیلان را 2 هزار و 350 تن دانست و افزود: استان گیلان امسال 15 هزار تن صادرات محصولات صنایع تبدیلی را به کشورهای حاشیه داشته است.

جوادزاده مقتدر با بیان اینکه استان گیلان هزار و 550 شالیکوبی دارد و در سال های اخیر تجهیز و نوسازی این شالیکوبی ها سرعت ویژه ای به خود گرفته افزود: سهم تجهیز و نوسازی شالیکوبی های استان گیلان در سطح کشور 63 درصد است.

وی با تاکید بر اینکه 21 درصد جوازهای صادر شده در حوزه صنایع تبدیلی در استان گیلان به بهره برداری می رسد خاطرنشان کرد: در تشکیل و صدور جواز های صنایع تبدیلی نیاز بازار باید به طور جدی در نظر گرفته شود.

جوادزاده مقتدر با اشاره به تولید 3 میلیون تن محصولات کشاورزی در استان گیلان به طور سالانه و با بیان اینکه بیش از 800 تن از این محصولات را برنج تشکیل می دهد گفت: فرآوری و استفاده از کاه و ضایعات برنج در استان گیلان مورد غفلت قرار گرفته است.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه نوسازی و تجهیز691 کارخانه شالیکوبی در برنامه ششم توسعه برای استان گیلان برنامه ریزی شده است افزود: تاکنون 370 کارخانه شالیکوبی در استان گیلان تجهیز و نوسازی شده است.

وی با بیان اینکه با تجهیز و نوسازی کارخانه های مذکور میزان ضایعات کارخانه های برنجکوبی استان گیلان 17 درصد کاهش یافته است تصریح کرد: حمایت از توسعه صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی استان گیلان با توجه به مزیت ها استان را به سوی توسعه اقتصادی پیش می برد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان