Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی گیلان تقویت صنعت گردشگری را نتیجه ای مطلوب از توسعه طرح های بوم گردی در استان قلمداد کرد.

رضا علیزاده با بیان اینکه گردشگری راهگشایی در حوزه اقتصادی و اجتماعی تلقی می شود، اذعان داشت: گیلان قطب بزرگی از این صنعت است که رسیدن به توسعه پایدار آن توجه جدی و زیربنایی را طلب می کند.

وی بر ضرورت حفظ الگوی بوم گردی در توسعه گردشگری تاکید کرد و افزود: امروز شاهد وضعیت مطلوبی در حوزه بوم گردی گیلان هستیم و رقبت بالایی از سوی بومیان مناطق روستایی و همچنین بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این بخش وجود دارد.

علیزاده حمایت از طرح های بو م گردی در سال های اخیر را مورد بحث قرار داد و تصریح کرد: کنار 5 طرح بوم گردی گیلان که هم اکنون فعالیت مستمر دارد و موفق به اخذ پروانه بهره برداری شده اند، طرح ابتدایی و مطالعاتی9پروژه دیگر بوم گردی موفق به کسب موافقت اصولی شده و 19 طرح نیز در مرحله تهیه نقشه و اجرای فرایند فنی کار است.

وی خاطرنشان کرد: اراده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان بر آن است که با تدوین شیوه نامه و ابلاغ طرح اشتغال روستایی با موضوع اجرای طرح های بوم گردی برای تحقق اهداف شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال گام های موثری بردارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با قدردانی از توجه و تاکیدات استاندار گیلان در زمینه اجرای طرح های بومگردی،خاطرنشان کرد: با هم افزایی مدیران استان هم اکنون شاهد رشد طرح های بوم گردی در گیلان هستیم و امید است با ادامه این روند مثبت شاهد موفقیت های بیشتر در این زمینه باشیم.

این مقام مسئول خواستار به راه افتادن پویش همگانی برای توسعه طرح های بوم گردی در استان شد و اذعان داشت: تقویت صنعت گردشگری را می توان یکی از مهمترین پیامدهای اجرای این قبیل طرح ها برشمرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان