Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به فرهنگ غنی مردم گیلان گفت: حتی در نارضایتی هم نحوه نارضایتی جوانان رشت با توجه به فرهنگی که دارند متفاوت است و در ابراز گلایه مندی شیوه متمدنانه وجود دارد.

مصطفی سالاری پیش از ظهر امروز در جشن بزرگ روز رشت در سالن اجتماعات نیروی انتظامی با تبریک به مناسبت ۱۲ دی مصادف با روز رشت اظهار کرد: رشت شهر اولین ها بوده و افتخارات فراوانی در کارنامه عملکرد خود دارد و دارای اولین کتابخانه، داروخانه و... بوده است.

وی با بیان اینکه رشت باید همواره جزو اولین ها باشد گفت: فرهنگ و تمدن والای رشت از خصیصه های شهر رشت است که بسیار جای پرداختن به آن دارد و فقط به فرهنگ و تمدن آن نباید به گذشته آن اشاره داشت.

استاندار گیلان افزود: حتی در نارضایتی هم نحوه نارضایتی جوانان رشت با توجه به فرهنگی که دارند متفاوت است و در ابراز گلایه مندی شیوه متمدنانه وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه انتظاراتی که مردم از ما دارند همه باید در راستای رفع آن گام برداریم بیان کرد: حتی سمن ها، نخبگان و... همه در پیشرفت جامعه نقش دارند و اگر ما کم کاری کنیم کسی نباید آن را به پای انقلاب بگذاریم و انقلاب متعلق به همه است.

سالاری با اشاره به اینکه گاهی بیش ازحد شکوه و عظمت کاذبی برای افراد تعریف می شود گفت: شکوه و عظمت ما از مردم و برای مردم است می گویند که اگر مردم بگویند ما خوب کاری نکرده ایم از هیبت ما می ریزد.

وی با اذعان به اینکه ما برای مردم باید کار کنیم و باید شیوه دسترسی ما به مردم راحت باشد افزود: مردم باید پاسخ هایشان را از ما بگیرند و اگر ما درست عمل کنیم مردم روزبه روز بیشتر برای ما تلاش می کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه جوانان بلااستثنا انقلاب و اهداف انقلاب را دوست دارند و باید درست عمل کنیم تصریح کرد: گاهی یک فرد ۳۵ ساله ای را برای کاری منصوب می کنیم می گویند این جوان است و گاهی اوقات می گویند جوانی که می خواهی در اینجا به کار بگیری انقلابی نیست و من می گویم معیار انقلابی بودن مگر با نظر این هاست.

وی با اشاره به اینکه ما باید برای جوانان جایگاه تعریف کنیم بیان کرد: حقوق مردم را می گیریم و باید برای آن ها کار کنیم، مردم صاحب کار ما هستند و ما حقوق بگیر مردم هستیم و اگر دو جوانی برای اعتراض آمدند حرفشان را گوش کنیم و اعتماد نکنیم به ما اعتماد نمی کنند و از همه می خواهیم که به خصوص رسانه ها تا حرف جوانان را پخش کنند.

سالاری گفت: بگذارید همه حرف ها را خطاب به ما بگویند و این حق امربه معروف است و یک جوان نسبت به انتقاد به مدیرکل، استاندار و... را باید بپذیریم و این ها را با حرف زمینه سازی کنیم و جداره ها و دیوارها را برداریم.

وی با اشاره به اینکه تورم و بیکاری هم نشان دهنده آن است که ما بازهم دیوارهایی ایجاد کردیم افزود: بین ۳۱ استان کشور فاصله سنی من با جوانان کمتر است و توقعات متقابلی داریم و معتقدم هرکسی از خزانه عمومی حقوق می گیرد باید عمل کند و باید پاسخگو باشد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه وقتی می گوییم اشتغال و سرمایه گذاری همه باید کمک کنند زیرا شکوه نظام برای همه مردم است بیان کرد: سرمایه گذار به استان می آید و هزار مانع جلوی پایش می گذارند و آنگاه بیکاری و... ایجاد می شود و همه در آن مقصر هستیم و اگر فردی در خدمت به مردم کارشکنی کند کارنامه همه خراب است.

وی با بیان اینکه در زمان جنگ هیچ تفکیکی نبوده ولی امروز بین شایسته ها رتبه بندی می شود افزود: یکجاهایی ما باید گلایه ها را کانالیزه نکنیم و بگذاریم جلسات باشد.

ساالاری خاطرنشان کرد: گفتم می خواهیم جلساتی برویم همه بخشداران و دهیاران بیایند بعد رفتم دیدم تفکیک کردند و گفتند عده ای اعتراض داشتند و من گفتم خب اگر اعتراضی است بگو بیایند تا اگر هم می خواهند بر سرم داد هم بکشند و اشکالی ندارد.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه وظیفه ما در قبال این مردم و جوان ها سنگین است تصریح کرد: صیانت از منافع ملی ما با محوریت همین جوان ها شدنی است و نگذاریم گلایه ها را بعد به گونه ای مطرح کنند که رئیس جمهور رژیم صهیونیستی بخواهد به دروغ برای ما حرف بزند یا کاری نکنیم که رئیس جمهور امریکا که حتی اجازه نمی دهد یک ایرانی برای سرکشی به خانواده اش به آن کشورش برود و بعد بخواهد برای ما دلسوزی کند که این مقصرش ما هستیم و تقصیر و ایراد را بپذیریم تا کسانی برای ما و ملت ما دلسوزی نکنند.

وی با بیان اینکه این انقلاب، کشور و آرمان های انقلاب متعلق به همه ما جوان ها است گفت: باید به جوانان بپردازیم و تعلق خاطر جوانان به آرمان های کشور بیشتر است و اگر این ها را در آرمان های و رفتارهایمان ببینیم هیچ مشکلی نیست به ویژه در شهر متمدنی و با فرهنگی مثل رشت که همه آن ها حرف خود را با ما بزنند.

سالاری با اشاره به اینکه نباید به گونه ای پیش برویم که بخواهند از گلایه مندی متمدنانه مردم افرادی سو استفاده کنند افزود: منیت ها و دیوارکشی ها و خواست های گروهی و جناحی را برای کار کردن برای مردم کنار بگذارید و اگر این طور کار کنیم حتماً روزهای بهتری داریم و این مسیر را از همه می خواهم و من دو سه ماهی است که میهمان مردم گیلان شده ام و اجازه ندهیم کسی خارج از این مرز تصور کند که می تواند به ریشه منافع ملی ما تیشه بزند.

استاندار گیلان گفت: نیروی انتظامی که با صبر و حوصله و متانت دارد مشکلات را کنترل می کنند تشکر می کنم و از مردمی که خودشان هم برای ایجاد آرامش حضور پیدا کردند هم سپاسگزارم و ان شاءالله با کمک به همدیگر مرزبندی ها را جمع کنیم و در مقابل مردم هیچ شکوه و عظمتی برای خودمان قائل نیستیم و بدون تعارف خدمتگزار هستیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان